YAŞAM

Hatay'da bir köy çadır bekliyor

Hatay'ın İskenderun İlçesine Bağlı Suçıkağı (Sakıt) Köyünde vatandaşlar çadır bekliyor.

Hatay'da bir köy çadır bekliyor
07-03-2023 18:08
07-03-2023 18:23
MARDİN

        Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Suçıkağı (Sakıt) Köyü’ndeki depremzedeler 30 gündür çadır beklediklerini söyleyen Mehmet Yaşar Durukan, bazı köylülerin hasarlı ve oturulumaz raporu verilen binalara girmek zorunda kaldığını ileri sürdü, 05325760054  nolu telefondan ulaştığımız Mehmet Yaşar Durukan köyün durumu ile ilgili açklamlarad bulundu.

         Köyde hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla çadır sıkıntısının had safhaya ulaştığını aktaran Durukan "Çünkü birçok eve ağır hasarlı ve yıkılacak raporu verildi. Her şeyi göze alıp evinde kalanlar da artık sokakta. Şehirde evleri yıkılan ve ağır hasar gören akrabaları da köye gelince çadır krizi daha da büyüdü. Birçok aile, hayvanlarına ait derme çatma çadırların naylonlarını sökerek kendine barınak yaptı. Ameliyatlı, engelli, kronik hasta, yaşlı, hamile birçok depremzede hala çadır bekliyor." dedi.

       Bin 700 nüfuslu Suçıkağı (Sakıt) Köyü ile Yukarı Sakıt mevkiine bugüne kadar 100 civarında çadır geldiğini, bu çadırların bir kısmının ise köylülerin Kemal Kılıçdaroğlu’na e-mail göndermesi üzerine Bornova Belediyesi’nden geldiğini belirten Mehmet Durukan "Yetkililere sesini duyuramayan köylüler, Bornova Belediyesi’nin Çin’den ithal edeceğini söylediği çadırlara umudunu bağladı."diye konuştu.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR