YAŞAM

İYİ Partili Akar’dan, Maliye Bakanı Şimşek’e Övgü

İYİ parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar Dan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e Kamudaki Tasarruflar İçin Teşekkür

İYİ Partili Akar’dan, Maliye Bakanı Şimşek’e Övgü
10-12-2023 20:09
10-12-2023 20:11
MARDİN

İYİ  Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar Kamuda yapılacak olan tasarruf tedbirleri için  Türkiye de yaşayan özellikle alt gelir gurubu adına  özellikle ( KKM ) Kur Korumalı Mevduat hesaplarının kapatılması   Kamu adına Yurtdışı gezilerine harcama kısıtlaması  Kamuda Yeni Alınacak ve Değiştirilecek Araçların yalnızca  yerli  ve milli araç TOGG Kullanılması şartından Dolayı Tebrik etti.

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Akan yaptığı açıklamada “Maliye Bakanı Sayın Şimşek Kurumların planlanmış taşıt talepleri var. Örneğin 'taşıtım eski, yenilenmesi lazım' diye talepler geliyor. Onay verirken 'sadece yerli ve milli olan, kullanımı ucuz olan elektrikli TOGG'u alabilirsin' diyoruz, ikincisi mevcudu satacaksın diyoruz. Muhtemelen mevcut daha pahalıdır, dizel ya da benzinlidir, gideri yüksektir. Bu konularda hassasız.

Devletimizin ana gelir kaynağı toplanan vergilerden oluştuğu göz önüne alındığında BEYTÜLMAL da toplanan paralar harcanırken liyakatli ve devlet malını beytülmal olarak ad edilen  Devlet memurlarının gözetiminde ve yetkisinde olmalı ve azami tasarruf tedbirleri uygulanarak Bütçenin fazla vermesi sağlanarak  Devletin dış borçlarının ödemesine ek kaynak yaratılmalıdır

 Her sene yılbaşında gelen ve adeta zam yağmuru olarak fiyatlara yansıyan zamlar şayet bütçe fazla verecek duruma gelirse enflasyon yükselmeyeceği için zamlar da olmayacak” ifadelerini kullandı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç