SAĞLIK

KIZILTEPE´DE ENGELLİLERE PROJE TANITIM EĞİTİMİ

Mardin´in Kızıltepe ilçesinde engellilerin üretime katkıda bulunması amacıyla proje tanıtım eğitimi verildi.

KIZILTEPE´DE ENGELLİLERE PROJE TANITIM EĞİTİMİ
02-08-2019 17:29

Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği tarafından engellilere yönelik Muhasebe yardımcısı kursu ve proje tanıtım eğitimi verildi.
Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Yusuf Taşkın, ?Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği olarak verilen Muhasebe yardımcısı kursunun yanında Dernek Merkezimizde Proje tanıtım eğitimini verdik.  Engellilere yönelik proje tanıtım eğitimini veren Proje Danışmanı ile İş ve Meslek Danışmanı Adnan Yalçin ve eğitime katılan engellilerimize teşekkür ediyorum? dedi.

Gönüllü olarak engellilere yönelik proje tanıtım eğitimi verdiklerini ifade eden Proje Danışmanı ile İş ve Meslek Danışmanı Adnan Yalçin ise, ?Engellilerimize hem kendi işini kurabilecek desteklerden hem de başvurabilecek sosyal projeler hakkında bilgiler paylaşıldı. Verdiğimiz eğitimde KOSGEB, İŞ KUR, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, DİKA, Bakanlık projeleri ile AB ve Erasmus projeleri kapsamında verilen desteklerle ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Engellilerimiz bu konularda nasıl bir yol izlemeleri konusunda bilgilendirmeler yaptık.  Ayrıca projesi olan engellilere ücretsiz ve gönüllü danışmanlık yapacağım? diye konuştu.Editor : HaberPanelim.com
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR