YAŞAM

Çocuklar Aktivasyon Merkezinde Stres atıyor

Veli ve öğretmenlerin takdirini toplayan Kulüp Başak Çocuk Aktivasyon Merkezinde günde 100 öğrenciye eğitim veriliyor.

 Çocuklar Aktivasyon Merkezinde  Stres atıyor
12-12-2023 22:41
12-12-2023 22:49
MARDİN

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına Bağlı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren Kulüp Başak Çocuk Aktivasyon Merkezine bağlı antrenörler tarafından 6-12 yaş arası ilkokul öğrencilerine jimnastik, Türk halk oyunları, eğitsel oyunlar, stafet yarışları verilmektedir. Sinema salonu, xbox oyun alanı, kütüphane, masa tenisi, zeka oyunları ve koordinasyon alanında yapılan aktive ve eğitimler ile öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Eğitsel oyunlar ile çocukların, el göz koordinasyonu, küçük büyük kas gelişimi, dikkat, denge, hareket eğitimi, ekip çalışması, grup içerisinde var olma, liderlik duygusu gibi sosyal uyum ve becerilerin öğretilmesinin yanı sıra kendilerinde var olan yeteneklerinin fark edilmesi sağlanmaktadır.

Şu an aktif olarak 483 öğrencinin kayıtlı olduğu Kulüp Başak, günlük 4 grup halinde yaklaşık 100 çocuk hizmet vermektedir. 

Özellikle spor salonu bulunmayan okullarda eğitim gören öğrenciler, olumsuz hava şartlarında Kulüp Başak’ın 300 metrekare Kapalı alanında eğitimlerine devam etmektedirler. Veli ve öğretmenler, verilen eğitimlerin çocuklar üzerinde olumlu etkilerinden dolayı Kulüp Başak’ın yapmış olduğu çalışmaları takdir ile karşılıyor.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR