YAŞAM

Mahsum Altunkaya’nın Acı Günü

Altunkaya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya’nın amcası Hacı Beşir Altunkaya vefat etti. Cenazesi büyük bir katılım ile Midyat’ta aile mezarlığında toprağa verildi

Mahsum Altunkaya’nın Acı Günü
25-04-2023 18:43
25-04-2023 18:50
MARDİN

   Gaziantep’in saygın iş insanları arasında yerini alan, Mardin Midyatlı İş İnsanı ve Altunkaya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya amcasını kaybetti. Midyat İlçesinde aile mezarlığında defnedilen Hacı Beşir Altunkaya için taziyesi Hacı Kasım Altunkaya camii sosyal tesislerinde yapılıyor.

                   Altınkaya’nın dostları çevre İllerden taziyeye akın etti 

 Her Ramazan ayında, Mardin, Midyat Savur ve çevre ilçelerine bağlı köylere tırlar dolusu gıda yardımında bulunan Mahsum Altunkaya, hayırseverliği  ve alçak gönüllülüğü ile tanınıyor. Amcası Hacı Beşir Altınkaya için yapılan taziyeye çevre il ve ilçelerden insanlar akın ediyor. Mahsum Altunkaya taziyeye gelenleri kapıda karşılıyor. Taziye evi yemekhanesinde kazanlarla pişirilen yemekler ziyaretçilere ikram ediliyor.

   İş İnsanı Mahsum Altunkaya,“Acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşılınca çoğalır. Taziyemize farklı illerden ve çevreden çok sayıda dostumuz ve tanıdıklarımız geldi.. Acımızı paylaşan, bizi yalnız bırakmayan dost ve tanıdıklarımıza teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin” Dedi.

    Kaymakam Ahmet Solmaz, İş İnsani ve Gazeteci Halil Arslan ,Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Adnan Avuka ve çok sayıda Mahsum Alturkaya’ya baş sağlığı dileklerinde  bulunmak için taziye evine akın etti.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR