YAŞAM

Mardin'de Bayram Kutlama Zenginliği

Vali Tuncay Akkoyun: "Farklı etnik yapılara ve dinlere sahip vatandaşlarımız bugün burada hep birlikte kucaklaşıyor"

Mardin'de Bayram Kutlama Zenginliği
16-06-2024 18:07
16-06-2024 18:14
MARDİN

Mardin'de Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programına Süryani vatandaşlar da katıldı.

Farklı dil ve dinden vatandaşların yıllarca huzur içinde bir arada yaşadığı "hoşgörü kenti" Mardin'de bayramlaşma programı düzenlendi.

Mardin Polis Evi’nde düzenlenen bayramlaşma programına Mardin-Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen, Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz ile Süryani cemaati mensupları da katıldı.

Programa katılanların bayramını kutlayan Vali Tuncay Akkoyun, Kurban Bayramı'nı kutlamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Mardin'de bir arada bayramı kutladıklarını ifade eden Akkoyun, tüm İslam coğrafyasının bayramını tebrik etti.

Kentin bir huzur şehri olduğunu dile getiren Akkoyun, "Farklı etnik yapılara ve dinlere sahip vatandaşlarımız bugün burada hep birlikte kucaklaşıyor. Birlik ve beraberlik, hoşgörü içerisinde Kurban Bayramı'nı hep birlikte idrak ediyoruz. Rabb'im bayramı birlik ve beraberliğimize vesile kılsın." ifadelerini kullandı.

İsrail zulmü altındaki Filistinlilerden dolayı buruk bir bayram yaşadıklarına dikkat çeken Akkoyun, "Rabb'im bu bayram Filistinli, Gazzeli kardeşlerimizin kurtuluşuna, İsrail'in yapmış olduğu bu zulmün de bir an evvel son bulmasına vesile kılsın inşallah." dedi.

Metropolit Özmen, Bayramlar Ruhani Sevinçleri Paylaşmaktır

 Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün vatandaşların bayramını en içten dilekleriyle kutladıklarını kaydeden Özmen, şöyle konuştu:

"Bayramın dünyaya sevinci, hoşgörüyü ve bütün güzellikleri getirmesini diliyoruz. Bayram önemli günlerdir. Sevgimizi, saygımızı, dayanışmamızı, yardımlaşmamızı, ülkemizin birlik ve beraberliğini pekiştiriyor, güçlendiriyor. Ülkemize barış huzur ve esenlikler diliyoruz. Özellikle bütün dünyada barışın hüküm sürmesine vesile olmasını diliyoruz."

Programa, AK Parti Mardin milletvekilleri Faruk Kılıç ve Muhammed Adak, AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, şehit yakınları, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR