YAŞAM

Mardin’de Belediye’den Hastalara Sıcak Çorba

Mardin Büyükşehir Belediyesi hastaneye muayene için hastalara ve hasta yakınlarına sıcak çorba ikram ediyor

Mardin’de Belediye’den Hastalara Sıcak Çorba
16-11-2022 09:14
16-11-2022 09:55
MARDİN

       Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesine, sabahın erken saatlerinde muayene olmak için giden hasta  ve hasta yakınlarını, Mardin Büyükşehir Belediyesinin sıcak çorba sürprizi bekliyor.

      Hasta giriş kapısı önüne sabahın erken saatlerinde gelen özel dizayn edilmiş minibüs, muayene olmak için gelen hasta ve hasta yakınlarına çorba dağıtıyor. Cuma günleri cami önlerinde, 15 günde bir Artuklu Üniversitesi kampüsünde öğrencilere de çorba dağıtıldığı, diğer günlerde ise hastane önünde günlük 2 bin dolayında kişiye çorba-ekmek  dağıtıldığı belirtildi.

      Sabahın erken saatlerinde muayene sırası bekleyen hastalara, özel tek kullanımlık bardaklarla sıcak çorba ve poşet içinde tek kişilik ekmek veriliyor. Köylerden ve çevre ilçelerden gelen hastaların çorba dağıtımından memnuniyet duyuyor. Duran Aktan  adındaki hasta “ Sabahın erken saatlerinde köyden muayeneye geldik. Çorba dağıtan minibüsü görünce hem şaşırdım hem sevindim. Çorbamı alırken para vermek istedim. Görevliler belediye ücretsiz dağıtıyor dediler. Bu güzel uygulamayı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi Yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

        

                  


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR