SAĞLIK

Mardin´de Halk Sağlığı Haftası Etkinlikleri

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünce Halk Sağlığı Haftasında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Mardin´de Halk Sağlığı Haftası Etkinlikleri
04-09-2019 07:13

Türkiye´de her yıl 3-9 Eylül tarihleri  arasında kutlanan ?Halk Sağlığı Haftası´  kapsamında Mardin´de çeşitli etkinlikler yapıldı. Halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmanın öne çıktığı etkinlere vatandaşların yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti.

           2019 yılında Halk Sağlığı Haftasının teması ?Anne ve Çocuk Sağlığı ? olarak belirlendiğini, anne ve bebekler, diğer gruplara göre sağlık açısından daha fazla risk altında olduğuna vurgu yapan yetkililer ? Çocuklar, bir ülkenin geleceği ve umududur. Bu nedenle en iyi koşullarda dünyaya gelmelerinin sağlanması, büyümeleri ve gelişmeleri için en uygun ortamın hazırlanması, geleceğe dönük fiziksel, ruhsal ve zihinsel donanımlarının en üst düzeyde oluşturulması ülkenin geleceği açısından yaşamsal önem taşımaktadır.? Şeklinde konuştu.

          Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Sağlıklı Hayat Merkezi personelleri tarafından 3 Eylül 2019 tarihinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hidayet Bakaç ve Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan ile Birim Sorumlularının katılımıyla ?Halk Sağlığı Haftası´ kapsamında Sağlıklı Hayat Merkezi bahçesinde kanser tarama, obezite, ruh sağlığı, anne ve çocuk sağlığı konularında farkındalık çalışmaları yapıldı. Halk Sağlığı Haftası kapsamında kurulan panayırda, vatandaşlar sağlık taramasından geçirildi. Etkinlik kapsamında bireylere yönelik boy-kilo-şeker-tansiyon ölçümü, gebelere yönelik bilgilendirme çalışmaları, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına farkındalık yaratmak için tişört dağıtımı yapıldı.    

          Etkinlik boyunca etkinliğe katılan vatandaşlara, sağlıklı beslenme konusunda farkındalık yaratmak için elma ve bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Etkinliklerin il genelinde hafta boyunca devam edeceği belirtili.Editor : HaberPanelim.com
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR