YAŞAM

Mardin'de Kaçak Su Kullanımına Müsamaha Yok!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü ekipleri, Artuklu ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayan isale hattından kaçak su hattı çekenleri tespit ederek haklarında yasal işlem başlattı.

Mardin'de Kaçak Su Kullanımına Müsamaha Yok!
19-07-2023 23:38
19-07-2023 23:41
MARDİN

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü bir taraftan şehri içme suyu konusunda rahatlatmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürürken bir taraftan da 870 bin 374 vatandaşın hakkını korumak için kaçak su kullanımıyla ilgili mücadelesine devam ediyor.

Vali Mahmut Demirtaş’ın beraberindeki Büyükşehir Genel Sekreteri Murat Süzen ve MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur ile kentte kesintisiz içme suyu sağlamak için planlanan çalışmalar konusunda sahada yaptığı incelemeleri esnasında Cevizpınar Mahallesi mevkiinde kaçak su kullanımı olduğu şüphesi üzerine ekipler çalışma başlattı.

MARSU ekiplerince yapılan incelemelerde 3 villanın havuz dolumu, 10 bağ ile bahçede de sulama amacıyla Artuklu ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Artuklu-Koyunlu içme suyu isale hattından kaçak hat kullanıldığı ortaya çıkarıldı. Kaçak su kullanan kişiler hakkında yasal işlem başlatılarak mevzuattaki en ağır cezalar tebliğ edildi.

Kaçak su kullanımını önlemek amacıyla caydırıcı tedbirler alınarak tespit edilen kullanıcılara ağır cezalar uygulandığını belirten Vali Demirtaş, “Şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kadim Şehrimizde her vatandaşımızın hakkından sorumluyuz. Bir kez daha kaçak su kullanımına asla müsamaha göstermeyeceğimizi belirtmek istiyorum.”


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR