YAŞAM

Mardin’de Öğrenciler çizimleriyle harikalar yarattı

Meydanbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Büro Yönetimi öğretmenleri gözetiminde 11 ve 12. Sınıf öğrencilerinin Adobe Illustrator programında çizdikleri resmileri sergileyip satışa sundu.

 Mardin’de Öğrenciler çizimleriyle harikalar yarattı
10-06-2024 23:11
10-06-2024 23:13
MARDİN

        Meydanbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. 11 ve 12 Sınıf öğrencileri; öğretmenleri Hayriye Aydın, Beril Gezgin ve  Sevgi Kart gözetiminde Adobe Illustrator  programında çizdikleri resimleri Mardian Mall AVM’de sergileyip satışa sundu. Satıştan elde edilen gelirler, resimleri çizen öğrencilere verilecek.

 Öğrenciler Adobe Illustrator programında  gördükleri posterleri dijital olarak  çizebildikleri resimler için satışlı sergi açtı. Sergiyi gezenlere öğrenciler eserlerini anlattı, ardından satış yaptı. Okul öğretmenlerinden Sevgi Kart “ Öğrencilerimiz harikalar yarattı. Çizdikleri resimler için satışlı sergi açtık. Amacımız öğrencilerimizi teşvik etmek ve  eserlerinin satılabileceğini göstermektir. Sergiyi gezenler beğendikleri resimleri  satı aldılar. Elde edilen gelir ise resmi çizen öğrencilerimize veriliyor. Öğrencilerimize resim sanatını sevdirirken, güzel çizilen, emek harcanan resimlerin satılabileceğini görmüş oldular. Birçok öğrencinin gördüğü birçok posteri kendi başına çizebilecek seviyeye geldiğini görmek biz öğretmenleri mutlu etti. Illustrator programı vektörel çizim programıdır. Photoshoptaki gibi yüzde 200-300 büyüttüğünüzde bu resimleri programda çözünürlüğü asla kaybolmaz. Bu da bu yöneteme olan ilgiyi artırıyor” dedi.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR