YAŞAM

Mardin'de Özel Bir Hastanede Yangın Çıktı, can pazarı yaşandı

Mardin Özel bir Hastaneye ait, trafonun patlaması sonucu yangın çıktı. Yangının ardından hastanenin son katında bulunan yoğun bakım ünitesinde bulunan ve yeni doğan bebekler, Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin başarılı çalışmaları bebeklerin hayatını kurtardı.

Mardin'de  Özel Bir Hastanede Yangın Çıktı, can pazarı yaşandı
06-07-2022 22:47
06-07-2022 22:54
MARDİN

Mardin’de  Özel bir Hastanenin elektrik trafosu patladı, hastanede can pazarı yaşandı. İddiaya göre trafonun patlaması sonucunda çıkan yangın kısa sürede hastaneyi duman altında bıraktı. Yangının ardından hastanenin son katında bulunan yoğun bakım ünitesinde bulunan  bebekleri itfaiye ekipleri başarılı bir operasyonla kurtardı

       Mardin Artuklu 13 Mart Mahallesi'nde bulunan Özel bir  Hastanede trafo patlamasından kaynaklı olduğu iddia edilen yangında olay yerine anında gelen Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut ve 100’e yakın polis güvenliği sağladı.  Patlamanın ardından hastanenin ısıtma - soğutma ve elektrik sistemleri devre dışı kalınca hastanenin içini yangından kaynaklı kara dumanlar sardı.

Hastanede yetişkin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören hastalar başta olmak üzere; Hastanede servislerde yatarak tedavi gören hastalar, olay yerine gelen itfaiye, polis, AFAD ile 112 Acil Sağlık ekiplerince tahliye edildi. Çevre ilçelerden gelen sağlık ekiplerinin de destek olduğu tahliye işlemleri sırasında hasta yakınları panik yaşadı.

Bebekler özenle kurtarıldı

Hastalarının biran önce hastaneden alınarak farklı bir hastaneye sevk edilmesi konusunda koşuşturan hasta yakınlarını olay yerinde bulunan Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ile sağlık birimlerinin başkanları tarafından sakinleştirirken, İl Sağlık Müdürü Yavuz'un koordinesinde gerçekleşen tahliyelerde sorun yaşanmaması hasta yakınlarını üzücü olayda teselli etti

Hastanenin son katında bulunan doğumhane ve hemen bitişiğinde bulunan yeni doğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebekler, Mardin Büyükşehir İtfaiyesi Daire Başkanı Hakan Kaplan'ın sevk ve idaresinde gerçekleştirilen kurtarma çalışmalarını meraklı bakışlar arasında takip eden hasta  yakınları, kurtarma çalışmalarını özenle sağlayan itfaiye ile sağlık ekiplerini gösterdikleri başarılı kurtarmadan teşekkür etti.

Olayın başlamasından sonunu kadar güvenliği sağlayan Mardin il Emniyet Müdürü  Mahmut Karabulut ve beraberindeki ekiple hazır bulundular.

Yaşanan Patlama ve ardından yaşanan yangınla dumanların sardığı hastanede yatan bütün hastalar sorunsuz bir şekilde tahliye edilerek, Mardin araştırma hastanesine  sevk edilmesinin ardından, hastanedeki yangın yerini soğutma çalışmalarına başlandı,

Öte yandan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, olay yerine gelerek yangının başından sonuna kadar izleyen ve gerekli güvenliği sağlayan   Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut’tan bilgi aldı.

     Olayda can kaybı olmaması hasta yakınları ve  vatandaşlar arasında memnuniyet yarattı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR