YAŞAM

Mardin'de Yeşilay Gönüllüleri Buluşması

Mardin Yeşilay Şube Başkanlığınca düzenlenen kahvaltıda, yönetim gazetecilerle buluştu. Yeşilay’ın dünü, bugünü ve hedefleri konuşuldu.

Mardin'de  Yeşilay Gönüllüleri Buluşması
20-11-2023 07:01
20-11-2023 07:37
MARDİN

       Yeşilay Mardin Şube Yönetimi Abdullah Songur Başkanlığında, şube başkanlığı binasında gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Songur, Yeşilay Mardin Şubesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi, geleceğe dönük hedeflerini anlattı ve gazetecilerden destek istedi.

      Başkan Songur, Yeşilay Şubesi olarak genel merkezin politikaları doğrultusunda yerel gönüllüleri sistemin içine katarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Valilik, Emniyet, Jandarma ve kurumlar ile sivil toplum kuruluşları işbirliği içinde olduklarını ifade eden Songur “Yeşilay çalışmaları ile farklı bir kulvara girdi. Teniz, Yüzme, satranç gibi sportif alanlarda hizmet vermeye başladık. İl ve İlçelerde çocuklara ve gençlere sporu sevdirmeyi hedefleyen çalışmalarımız var. Bunun için spor kulübü kurduk bir arkadaşımız gönüllü olarak bu çalışmaları sürdürüyor.” Dedi

      Sorunlar Danışmanlık Merkezinde

     Geniş bir gönüllü yelpazesi ile hizmeti sürdürdüklerin kaydeden Songur “Kadın komisyonu, Yeşilay Danışmanlık Merkezileri ve yönetim kurulu olarak yaşamın her alanına dokunmaya çalışıyoruz. Salonlarımızdan isteyen gençlere İngilizce, satranç gibi alanlarda kurslar düzenliyoruz. Bağımlılık alanlarında bize 800 dolayında müracaat geldi. Hepsini uzmanlarımız, psikolog ve sosyologlarımız değerlendirdi. Sağlıklı yaşam alanında yapılması gereken tüm çalışmaları  yapmaya gayret ediyoruz.  Bağımlılık yaratan ve zarar veren tüm uygulamalara karşı mücadele vermeyi hedef olarak belirledik.” Şeklinde konuştu

         Rehabilitasyon Merkezi Kurmayı Hedefliyoruz

 Türkiye genelinde, Diyarbakır, Bursa ve Kayseri İllerinde kurulan rehabilitasyon merkezleri gibi Mardin’de rehabilitasyon Merkezi kurarak bağımlılara daha fazla destek olmak istediklerini belirten Songur “Danışma Merkezlerimiz ve Klinik Psikologlarımızla sürdürdüğümüz hizmetlerimizi pekiştirmek adına rehabilitasyon merkezini ilimizde kurmayı hedefliyoruz. Son zamanlarda emniyet ve jandarmanın küçük yaşları hedef alan zehir tacirlerine karşı başlattığı başarılı operasyonları takdirle takip ediyoruz. Bağımlılık yaratan ve çocukların geleceğini olumsuz etkileyen maddelere karşı herkesin üzerine düşen görevi yapmasını bekliyoruz” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç