SAĞLIK

MAÜ' Tıp Fakültesi Yapılanmasında Hamlelere devam

Mardin Artuklu Üniversitesi, Kamu, Özel ve Karma Sektör İş Birliği Koordinatörlüğü’nün (MAÜKÖK) Hizmet Sektörü İşbirliği Kurulu (MAÜHİS) Mardin’in Tıp sektörünün kamu ve özel sektör yöneticileri ve ilgili akademisyenleri ile bir araya gelerek ‘Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri ’ne yönelik kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

MAÜ' Tıp Fakültesi Yapılanmasında Hamlelere devam
16-01-2022 16:59
16-01-2022 17:04
MARDİN

Dört gün boyunca Tarım (Tahıl), Sanayi (Tekstil) ve Hizmet (Turizm, Tıp) alanlarında düzenlenen toplantı serisinin sonuncusu Tıp sektörünün kamu ve özel sektör yöneticileri ve ilgili akademisyenleri ile gerçekleştirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük Konferans salonunda düzenlenen ‘Sağlık Bilişimi ve Teknolojilerine Yönelik Ürün, Hizmet ve Proje’ toplantısına, MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, MAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serhat Harman, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salim Bilici, Mardin İl Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Mardin İlçeleri Devlet Hastaneleri Baş Hekimleri, Özel hastane yöneticileri ve eczacılar katıldı.

Türkiye’de ve farklı ülkelerde Sağlık Bilgi Sistemleri Teknolojisi hizmeti veren RSM Medikal Bilgi Teknolojileri kurum temsilcilerinin sunumuyla gerçekleşen toplantıda;

Bilişim –Teknoloji ve AR-GE Danışmanlık Hizmetleri (HIMSS Stage 6/7 Danışmanlığı), Medikal Cihaz Konnektivitesi, Yoğun Bakım Bilgi Sistemi, İleri Düzey Klinik Çözümler, Klinik Karar Destek Sistemleri, Entegre Eğitim Similasyon Sistemleri, e-Sağlık Platformu-VNA Marka Bağımsız Db/Arşiv Yönetim Sistemi, Evde Bakım Himetleri-Giyilebilir Medikal Cihazlar-Akıllı Ambulans Yönetimi- Hasta Merkezi Monitörizasyonu başlıkları altında detaylı sunumlar yapıldı.

Mardin’e kazandırılan Tıp Fakültesinin yapılanma aşamasında şehrimize ve ülkemize değer katacak yenilikçi teknolojik cihazlar ile hizmet vermesinin önemli bir hamle olduğunu aktaran MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, değer üreten ve şehre değer katarak Tıp alanında literatüre katkı sağlayacak atılımları ve teknolojik sistemleri MAÜ markası ile ulusal ve uluslararası alanda hizmete sunmak istediklerini ve sektör ile iş birliklerinin yoğun şekilde devam edeceğini bildirdi.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR