YAŞAM

Mersin’de güvercinler yarışacak

Akdeniz Güvercin Severler Ve Yetiştiriciler Derneği tarafından düzenlenecek dostluk kupasında güvercinler yarıştırılacak.

  Mersin’de güvercinler yarışacak
16-04-2023 00:53
16-04-2023 00:56
MERSİN

Mersin’de kurulan Akdeniz Güvercin Severler ve Yetiştiriciler Derneği tarafından Mart ayında başlayan ve Aralık ayında son bulacak dostluk kupası müsabakalarında en iyi güvercin ve en iyi güvercin yetiştiricisi belirlenecek.

 Dernek yönetim kurulu üyesi Murat Korkmaz’ın sponsorluğunda düzelecek yarışma 10 Mart 2023 tarihinde başlayacak 31 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek. Dernek Başkanı Latif Utku, Mersin sınırları içinde yapılacak dostluk kupası yarışmaları için kayıtların başladığını, yarışmanın farklı kategorilerde yıl sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Başkan Utku Müracaatlar 15 Mayısa tarihinde son bulacak. Katılmak isteyen arkadaşlarımız müracaatlarını derneğimize yapmalarını bekliyoruz. Yarışmalarımızı gelenek haline getireceğiz. Güvercin sevgisini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Güvercin beslerken yeni dostluklar ve güzel çevre ediniyoruz. Güvercin beslemek insanı psikolojik olarak rahatlatıyor ve yaşamına renk katıyor” dedi.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç