SAĞLIK

Midyat Belediyesi Beyaz Masa Halkın Hizmetinde

Mardin´in Midyat İlçe Belediyesi, Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, Beyaz Masa ve Sağlık Birimi koordineli çalışarak mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 gece gündüz Midyat halkına hizmet veriyor.

Midyat Belediyesi Beyaz Masa Halkın Hizmetinde
30-03-2020 17:11

        Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin´in talimatları ile Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, Beyaz Masa hattı üzerinden gelecek olan taleplere belediye ekipleri seferber edildi. Sunulan hizmet doğrultusunda, Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik hastalar ve engelli vatandaşlar; market, eczane ve fırın gibi noktalardan temin edilecek ihtiyaçlarını Beyaz Masa´ya bildiriyor. Vatandaşlardan gelen istekler değerlendirilerek Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sağlık Birimi anında geri dönüş yapılıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, yardıma muhtaç aileler ve vatandaşların istekler doğrultusunda gerekli alışverişler yapılarak malzemeler evlerine yetkili personel tarafından teslim ediliyor.

       Beyaz Masa görevlisi Selami Akçay, ?Bayaz Masa kurulduğundan bu yana, ilçemizdeki vatandaşlardan gelen talep ve önerileri başkanlığa ve gerekli birimlere aktarıyoruz. Whatsap ve telefon hattından gelen çok sayıda talepler oluyor. Gelen talepleri ilgili birimlere aktararak gün içerisinde çözmeye çalışıyoruz.? Dedi.

           Yatalak hastası Bahar Atasever´in annesi Leyla Atasever ise, ?Belediye Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´dan Allah razı olsun. Sağ olsunlar var olsunlar. İhtiyaçlarımızı karşılıyorlar ?

          Beyaz Masa´ yı arayarak, maaşının çekildiğini ve ihtiyaçlarının giderildiğini kaydeden 67 yaşındaki Yusuf Akay ise, ?Belediye başkanımız çok güzel çalışıyor ve çok memnunuz.  İkinci seferdir arıyorum ve ihtiyaçlarımızı giderdiler. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Temel gıda maddesi ve bütün ihtiyaçlarımızı gideriyorlar.? Dedi.

         Sağlık Birimi Tekniker Nihat Çalışkan ise, ?evlere hizmete gidiyoruz. Maaşlarını çekiyoruz. Korona virüsü vakası başlamadan önce günde 30 hastaya bakılırken, bu sayı katlanarak 60-70´e çıktı. Yatalak hasta ve özürlülere gereken her türlü hizmeti yapıyoruz. Dezenfekte ediyoruz. Kırsal mahalleler dahi her yere gidiyoruz. Hastalarımıza kolonya, eldiven ve maske veriyoruz.? Şeklinde konuştu.

          Midyat Belediyesi Beyaz Masa ?444 56 28,  0 (482) 462 29 80?nolu numaraları arayarak Midyat Belediyesi Beyaz Masa Birimine taleplerini iletebilirler.Editor : HaberPanelim.com
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR