YAŞAM

Midyatlı Öğrenciler, Mardin’de tarihi mekanları gezdi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mardin'i Keşfediyoruz Projesi” ile gençler hem geziyor hem de eğleniyor..

Midyatlı Öğrenciler, Mardin’de tarihi mekanları gezdi
22-02-2022 18:40
22-02-2022 18:45
MARDİN

Mardin’i Keşfediyoruz Projesi kapsamında ilçelerimizde okuyan lise öğrencilerine yönelik her salı ve perşembe eğitim, sinema, eğlence, tarih gezisi etkinlikleri devam etmektedir. Gençlerimizde tarihi bilinç uyandırılması adına gerçekleştirilen proje dahilinde Midyat Acırlı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri misafir edildi.

Gezi, Gençlik Merkezi, Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi, Hatuniye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Kültür Sokağı şeklinde devam etti. Ziyaretleri ardından Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nda kısa bir mola veren gençler, çay eşliğinde Daire Başkanı Abdurrahman Şahin ile sohbet etti. Mardin' in kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıdıktan sonra öğrencilerimiz Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmini izledi. 

Proje, eğitim ve öğretim süresi boyunca devam edecektir. Müracaatlar ise ilçe milli eğitim müdürlükleri üzerinden yapılmaktadır.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR