YAŞAM

Firuz Mimarlık Yeni Projelere Işık Tutacak

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ramazan Bilem, Mardin’in Mimari yapısını koruyacak ve geleceğe taşıyacak bir işyeri açtı.

 Firuz Mimarlık Yeni Projelere Işık Tutacak
20-11-2023 08:00
20-11-2023 08:05
MARDİN

Mardin’de Yenişehir semtinde hizmete açılan Firuz mimarlık; hem özgün hem de modern tekniklerin bir arada uygulandığı bir anlayış çerçevesinde tasarlanmış bir girişimi olduğunu vurgulayan Ramazan Bilem, hedeflerinin de Mardin’in geleceğine ışık tutacağını söyledi.

. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ramazan Bilem işyerinin açılışında ”Proje, Tasarım, Uygulama, Dekorasyon, Restorasyon, Peyzaj ve Emlak danışmanlığı alanlarında faaliyet gösterecek olan Firuz Mimarlık; İşlevsel, Estetik ve Ergonomik tasarımlarla hem Mardin’in tarihi yağı dokusunu titizlikle ön plana çıkarmak, hem de yeni nesil modern yapı teknik ve uygulamalarıyla pekiştirerek mimari yapılarda apayrı bir çizgi yaratmayı hedefliyor.

     Üzülerek ifade etmek isterim ki; Mardin’in işyerlerinin dış mekanları kompozit, evlerin içi de alçıdan ve boya ile kamufle edilmeye çalışılmış bir görüntüden ibaret. Gönül isterdik bütün binalarımız, işyerlerimiz ve yaşam alanlarımız, UNESCO'nun Dünya miras listesine aldığı Mardin'imize yakışır bir yapılanma zihniyeti hakim olsun, en azından yerel yönetimlerin alacağı radikal bir kararla yeni inşaatların hepsine Mardin taşı ile imar şartı koyulabilir.” İfadelerini kullandı.

     Açılışa, sektör temsilcileri, oda başkanları, turizmciler ve çok sayıda davetli katıldı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç