YAŞAM

OSB’den 5 Bin Kişiye Etli Bulgur ve Makarna

Mardin’de kutlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününe OSB damgasını vurdu. Meydanda toplanan 5 bin dolayında kişiye etli bulgur, makarna ve ayran ikram edildi.

 OSB’den 5 Bin Kişiye Etli Bulgur ve Makarna
18-07-2023 15:58
18-07-2023 17:15
MARDİN

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında çeşitli etkinliklerle kutandı. Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin organizasyonunda gerçekleştirilen kutlamaya Vali Mahmut Demirtaş ve üst düzey yöneticiler katıldı.

 “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, “Allah, milletimize 15 Temmuz’da yaşadığımız o karanlık geceyi bir daha yaşatmasın. Semalarımızdan ezanlarımızı, salalarımızı dindirmesin, bayrağımızı indirmesin. Vatanımızı, milletimizi ve devletimizi ilelebet payidar eylesin.” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 7. yılı münasebetiyle düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, "Türkiye Yüzyılının Kahramanları" temasıyla Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda anma programı gerçekleştirildi.

Programa Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, vali yardımcıları, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, askeri arkan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve binlerce vatandaş katıldı.

Binlerce Mardinlinin ellerinde Türk bayraklarıyla akın ettiği program Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halka seslenişinin ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim tilaveti okunmasıyla başlayan programda Vali Demirtaş ve protokol üyelerinin darbe girişimi sırasında ve sonrasında çekilmiş fotoğraflardan oluşan resim sergisini gezdi. 

Vali Mahmut Demirtaş, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, yedi yıl önce, ülke ve millet olarak tarihin en uzun ve karanlık gecesini hep birlikte yaşadıklarını ifade ederek, “Öncelikle o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. O gece şehadeti göze alarak hainlere karşı mücadele eden kahraman gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin dışında ellerine bayraklarını alarak yollara çıkan, caddeleri, sokakları, meydanları dolduran vatan sevdalılarına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“15 Temmuz, kirli planlarının bozulduğu bir kırılma noktasıdır”

15 Temmuz’un aziz milletin kanla, şanla ve şerefle tarihe altın harflerle yazdığı kutlu bir destan olduğunu belirten Vali Demirtaş, “Ne mutlu bizlere ki, ne mutlu bu milletin evlatlarına ki, bu kutlu destanın başkahramanlarıyız. O gece bu cennet vatanın, bu güzel coğrafyanın güzide evlatları, ellerinde bayraklarla, dillerinde tekbirlerle tanklara, bombalara kendilerini siper ettiler. Ölümü göze alarak tankların altına yattılar. Uçakların yağdırdığı bombalara göğüslerini siper ettiler. Salalarla, tekbirlerle sokakları, caddeleri, meydanları darbeci hainlere dar ettiler ve Çanakkale Destanı gibi kanla, şanla ve şerefle yazılmış destanlara bir yenisini, 15 Temmuz Destanını eklediler. 15 Temmuz, küresel aktörlerin ve onların yerli işbirlikçilerinin kirli planlarının bozulduğu bir kırılma noktasıdır. 15 Temmuz’da yedi düveli arkasına alan ihanet çetesi FETÖ’nün kaos planları, Allah’ın izni, milletimizin cesaret ve ferasetiyle bir gecede bozulmuştur. Hüsranla sonuçlanan gecede FETÖ ve ağababaları, aziz milletimizden belini bir daha asla doğrultamayacağı bir şamar yemiştir. FETÖ için artık 15 Temmuz’da maske düşmüş, oyun bitmiş, perde kapanmıştır.  Gözlerini kırpmadan şehadete kanatlanan Ömer Halisdemir’i, unutmadık, unutmayacağız. Darbecilerin uçakları kalkmasın diye mahsulünü yakan Kahramanlıkları da milleti meydanlara taşıyan Şerife Bacı’yı da unutmadık, unutmayacağız. Şehadete yürüyen 251 şehidimizin her birini, ölümü korkutan gazilerimizin emsalsiz hikâyelerini unutmadık, unutmayacağız.” ifadelerini kullandı.

     Mardin Organize Sanayi Bölgesi tarafından hazırlanan 5 bin kişilik etli bulgur ve ayran katılımcılara ikram edildi. Vali Demirtaş, OSB Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Şükrü Karaboğa ve Mardin Bulgurcular Derneği Başkanı Faysal Sun alanda toplanan vatandaşlara etli bulgur, ve makarna  ikram etti.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR