YAŞAM

Pazara Hırsızlar dadandı

Artuklu İlçesinde açılan, Cumartesi Pazarına hırsızlar dadandı, 4 kadının telefonu çalındı.

  Pazara Hırsızlar dadandı
22-01-2022 17:52
22-01-2022 18:00

     Mardin’in Artuklu İlçesi Yenişehir Semtinde açılan Cumartesi Pazarına hırsızlar dadandı, 4 kadının cep telefonu çalındı. Emniyet Asayiş ekipleri Pazar ve çevresinde hırsız veya hırsızları yakalamak için çalışmalara başladı.

         Pazar buz pateni gibi

    Yenişehir semtinde açılan Cumartesi Pazarına bu hafta kar ve hırsızlar damgasını vurdu. Belediyenin pazarın kurulacağı yeri temizlemeyince, pazarcıları kendi imkanları ile Pazar yerinin karlarını temizledi, kimileri de karın üzerinde tezgah kurdu. Pazarcılar tezgah yerlerindeki karı caddeye atınca, cadde buz pateni alanına döndü. Vatandaşlar Pazar alışverişini yaparken düşmemek için gayret gösterdi.

      Telefonu çalınan bir kadın, bir taraftan alışveriş, bir taraftan da düşmemek için gayret gösterdikleri için düşünce dağınıklığı yaşadıklarını, hırsızların da bunu fırsat bildiklerini söyledi.

       Telefonları çalınan vatandaşlar emniyete haber verince, pazara çok sayıda polis ve bekçi geldi, sivil polisler ise köşe başlarında Pazar yerini gözlemledikleri görüldü.

       Pazarcılar ise belediyenin Pazar yerini temizlemediğinden yakındı. Pazarcılar “Tezgâhların yerini kendi imkanlarımızla temizledik. Kar üzerinde tezgah kuran arkadaşlarımız var. Belediyenin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz” şeklinde tepkilerini gösterdi.

         Tuvalet sıkıntısı

      Cumartesi pazarında tezgah açan pazarcıların en büyük sıkıntısı ise, çevrede tuvalet bulunmaması. Pazarın çevresinde, sem sahası ve park bulunması ve Cumartesi Pazarını yüzlerce esnafın tezgah açmasına rağmen çevrede tuvalet bulunmaması Pazar esnafını zor durumda bırakıyor. Pazarcılar, Belediyenin tuvalet sorununa çözüm bulması gerektiğini dile getiriyor

 

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR