YAŞAM

Rektör Özcoşar, Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Özcoşar, Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı
09-04-2024 12:51
09-04-2024 12:54
MARDİN

Ramazan ayını buruk duygularla uğurlarken bu ay yaşanan kardeşlik iklimini pekiştiren Ramazan Bayramına da karşılıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Rektör Özcoşar, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı/yaşatıldığı, kardeşlik ikliminin en çok hissedildiği Ramazan ayının sonuna yaklaştık. Her yıl olduğu gibi heyecanla karşıladığımız Ramazan ayını buruk duygularla ve bir yıl sonra yeniden kavuşmak dualarıyla uğurluyoruz.

Ramazan ayını buruk duygularla uğurlarken bu ay yaşanan kardeşlik iklimini pekiştiren Ramazan Bayramına da yaklaşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlarımız, kültürel değerlerimizi nesilden nesile aktaran özel günlerdir. Bayram iklimi, aile bağlarımızı güçlendirir, toplumsal ilişkilerimizi canlı tutar, bizi birbirimize yakınlaştırır.

Bu güzel günlerde, çocuklar doyasıya mutlu olur, ziyaretlerle büyüklerin yüzleri güler, yakınlar daha da yakınlaşır. Taşıdığı bütün anlam ve duygularıyla bayramları yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Karşılamakta olduğumuz Ramazan Bayramı, geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde bölgemizde yaşanan ve bütün ülkemizi etkileye Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle deprem acısı yaşayan ülkemize yeniden yaşama sevinci, Siyonist İsrail'in Gazze işgali başta olmak üzere işgal ve soykırımlarla acıların odağı haline getirilen dünyamıza yeniden esenlik iklimi gelmesine vesile olsun.

Mardin Artuklu Üniversitesi ailemizin, şehrimiz Mardin’in, Ülkemizin ve bütün İslam Dünyasının Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.”

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR