YAŞAM

Vali Akkoyun'dan Yeni Yıl Mesajı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun Yeni Yıl Mesajı Yayımladı.

Vali Akkoyun'dan Yeni Yıl Mesajı
31-12-2023 20:29
31-12-2023 20:34
MARDİN

Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun yayımladığı yeni yıl mesajında şunları söyledi.

"

2023 yılını geride bırakarak milletimiz ve tüm insanlık için daha mutlu ve daha müreffeh olmasını dilediğimiz yeni bir yıla giriyoruz.
Devlet ve millet olarak Asrın Felaketini yaşadığımız 2023 yılında Asrın Dayanışmasını sergileyerek engelleri aştık ve aşmaya devam ediyoruz. 2024 yılında da birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde, bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkarak, şanlı tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla asrımızın “Türkiye Yüzyılı” olması için milletimize hizmet etme çabamız daha da artacaktır.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun bölgesel ve küresel barış için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz ve en üst seviyede sorumluluklar alarak gayretle çalışıyoruz. 
Kadim tarihi, köklü medeniyeti, zengin mimarisi, gelişen turizmi ile “Mezopotamya’nın Kalbi’’ olarak adlandırılan Mardin’ imizin de imkân ve avantajlarını kullanarak müreffeh ve huzurlu bir şehre hizmet etmeye devam edeceğiz.
22/23.12.2023 tarihinde Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına başsağlığı ve milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Şehitlerimizin ruhu şâd, mekânları cennet, makamları âli olsun. 
 Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Ülkemizin huzur ve güvenliği için görev yapan tüm güvenlik kuvvetlerimizi muhafaza ve muvaffak eylesin. 
Ayrıca İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin ve Gazze’deki masum sivillere karşı gerçekleştirdiği tarihin en kanlı işgallerinde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
2024 yılının Mardin’imize, ülkemize ve tüm insanlığa birlik, beraberlik, barış, huzur ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum. 
Tüm Mardinli hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR