YAŞAM

Vali Akkoyun, Hristiyan Vatandaşların Doğuş Bayramını Kutladı

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Mort Şmuni Kilisesinde bir araya gelen Süryanilerin Doğuş Bayramını kutladı.

Vali Akkoyun, Hristiyan Vatandaşların Doğuş Bayramını Kutladı
27-12-2023 19:09
27-12-2023 19:14
MARDİN

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Hristiyan vatandaşların Hz. İsa´nın doğuşunu simgeleyen Doğuş Bayramı münasebetiyle Artuklu ilçesinde bulunan tarihi Mort Şmuni Kilisesinde bayramlaşma törenine katılarak Hristiyan vatandaşların bayramını kutladı.

 Bayram ziyaretinde Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun’u Süryani Papazı Gabriel Akyüz ve Hristiyan vatandaşlar karşıladı.

Programda yaptığı açıklamada Mardin'de farklı dinlere ve kültürlere mensup vatandaşların mevcudiyetini bir zenginlik olarak gördüğünü belirten Vali Akkoyun, “Yıllardır huzur ve barış içerisinde bir arada yaşamanın sevincini paylaşıyoruz. Bu bayramlar kardeşliğimizin güçlenmesine, huzurun, barışın daha iyi yerleşmesine büyük katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle Hristiyan vatandaşlarımızın Doğuş Bayramını bir kez daha tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Kutlamaya,  Vali Yardımcısı Muhammed Taha Canpolat, Mardin Süryani Başpapazı Gabriel Akyüz, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Mardin Süryani Cemaati Yönetim Kurulu Üyeleri, Hristiyan Vatandaşların Yönetim Kurulu Başkanları, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Mustafa Gezer, İl Kültür Turizm Müdürü Ayhan Gök, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin katıldı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR