YAŞAM

Vali Akkoyun, Savur’un Turizmini Hareketlendireceğiz

Savur İlçesini ziyaret eden Vali Tuncay Akkoyun, kaymakam Fatih Çevik ve Belediye Başkanı Engin Uğur Hamidi’yi makamlarında ziyaret etti, çarşı-pazarda esnaflarla sohbet etti sorun dinledi.

Vali  Akkoyun, Savur’un Turizmini Hareketlendireceğiz
15-05-2024 12:34
15-05-2024 12:38
MARDİN

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun,İlçe ziyaretleri kapsamında Savur İlçesini ziyaret etti.Hükümet Konağında Savur Kaymakamı Fatih Çevik, Belediye Başkanı Engin Uğur Hamidi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hidayet Koç, Emniyet Amir Vekili Yasin Coşkun, Kamu Kurum ve Kuruluşları amirleri tarafından karşılandı.

Kaymakam Fatih Çevik, ilçede yapılan çalışmalar hakkında Vali Akkoyun'a bilgi verdi.

Vali Akkoyun ve beraberindekiler daha sonra 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Savur Belediye Başkanı seçilen Belediye Başkanı Av. Engin Uğur Hamidi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Beraberindeki İlçe Kaymakamı Çevik ve Belediye Başkanı Hamidi ile birlikte Tarihi Çarşıda esnafları ve vatandaşları ziyaret eden Vali Akkoyun, Savurlularla hasbihal ederek talep ve önerilerini dinleyerek esnaflara bereketli kazançlar diledi.

      Turizmi İl geneline yayma ve yeni lokasyon hedefimiz var

Savur İlçesinin tarihi ve kültürel değerleri yanında yeşil alanları ve kırsal alanlarında yürüyüş etkinliklerinin ilgi çektiğini ifade eden Vali Akkoyun “ Bütün ilçelerimizde turizm değerleri var. Her ilçenin ayrı bir turizm zenginliği var. Artuklu ve Midyat ilçelerinde   tarihi sokaklar, cami, medrese ve kiliseler ile gastronomi zenginliği göze çarpıyor. Savur ilçesinde hem tarihi ve kültürel doku hem de savur çayının yarattığı yeşil kuşak ve dağ turizmi öne çıkıyor. Dere kenarında ve dağ kesimlerinde yürüyüş güzergahları, yerli ve yabancı turistlerin dikkatlerini çekecek. Bir ilçemizi diğer ilçemize benzetme düşüncemiz yok. Her ilçede mevcut olan değerleri ortaya çıkarma ve  yeni lokasyonlarla turizmi yayma hedefimiz var” dedi.

 Vali Akkoyun, Savur ilçesine yarar sağlayacak hop geçidi-Savur yolunun bir önce tamamlanması ve ilçe ekonomisi ile sosyal yaşamının iyileştirilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını sözlerine ekledi.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR