17 engelliye akülü sandalye yardımı

GÜNDEM
27-02-2015 15:30
Google News

Metin Demirtaş: ? Bize elimizi ayağımızı geri verdikleri için teşekkür ediyor?

17 engelliye akülü sandalye yardımı

Mardin'de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 17 engelliye akülü sandalye yardımı yapıldı.

Mardin Müftülük bahçesinde düzenlenen törenle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hayırseverlerin desteğiyle elde edilen gelirlerle 17 engelliye akülü sandalye desteğinde bulunuldu.

Engellilere sandalyelerini veren Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, engelli vatandaşlar için iki kez fazla hizmet verebilmek çalışılmasını gerektiğini söyledi.

Mardin'de göreve başladığı günden beri her ay bir akülü araba desteğinde bulunmayı hedeflediğini söyleyen Taşkesen, Mardin'de Son günümde olsa böyle bir hizmete vesile olduğum için kendimi bahtiyar addediyorum. Tabi engelli kardeşlerimiz son zamanların moda tabiriyle dezavantajlı gruplar onlara iki kez fazla hizmet için çalışmalıyız diye düşünüyorum. İnşallah bundan sonra da bu tür hizmetler devam edecek bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecek. Bu arabaların bir çoğu yine Mardinli hemşehrilerimizin Valiliğe yapmış olduğu bağışlardan karşılandı. Ben bu hayırlı hizmetlerin devam edeceği inancıyla engelli kardeşlerimize Allah kolaylık versin.? Şeklinde konuştu.

Sandalye desteği alan engelliler için çok önemli gün olduğunu belirten Türkiye Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk. Bugün itibariyle 17 arkadaşımızı sevindirdik. Bunun dışında da geriye kalan arkadaşlarımızda aynı bu şekilde bu mutlu günü bekliyorlar. Bu vesileyle de hem hayır sever iş adamları hem de hayırseverleri derneğimize yardımlarını bekliyoruz.? İfadelerine yer verdi.

Akülü arabası olduğu için dışarıya çıkmakta zorluk çektiğini aktaran engelli Zeynettin Bul, Ben şahsen çok memnun oldum. Bize sundukları bu hediyeyle evden çıkabilme imkanı buldum. Destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum.?diye konuştu.

Tekerlekli sandalyeyi aldığı için mutluluk duyduğunu ifade eden engelli Metin Demirtaş ise,? Bize elimizi ayağımızı geri verdikleri Vali'ye teşekkür ediyorum.? Dedi.