9 İLİN GAZETECİLERİ YENİDEN MEHMET ÇELİK DEDİ

GÜNDEM
26-07-2020 19:01
Google News

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF), 3. Olağan Kongresini Genel Başkanlığın bulunduğu Mardin İli'nde gerçekleştirdi. GGF Genel Başkanı Mehmet Çelik, üyelerin tam oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

9 İLİN GAZETECİLERİ YENİDEN MEHMET ÇELİK DEDİ
Şırnak, Siirt, Batman, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis illerinin gazeteciler cemiyetlerinin çatı örgütü olan Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF), 3. Olağan Kongrede tek liste ile seçime gitti. Mardin’de toplanan 9 ilin gazeteciler cemiyet başkanları ve delegeleri, tek liste ile seçime gitti. Genel Başkan Mehmet Çelik, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Çelik, bölge gazetelerinin sosyal ve ekonomik sorunlarının gündemleşmesi ve çözülebilmesi için bölge gazetecileri arasındaki dayanışma ve birlikteliğin önemli olduğuna dikkat çekti. Çelik, verilen görevden ötürü meslektaşlarına ayrıca teşekkür etti.""

Divan Başkanlığını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, katipliklerini, Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt ve Gaziantep Basın Cemiyeti Delegesi Başak Atay’ın yaptığı kongrede, gündemdeki maddeler okundu. İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından, faaliyet ve denetim raporları okunarak ibra edildi.

YENİ YÖNETİM OLUŞTU

Mehmet Çelik’in Genel Başkan seçildiği GGF’de yeni yönetim oluştu. Yönetim Kurulu Üyeliklere Mehmet Çelik, Atilla Durak. Arif Kurt, Tahir Gülebak, Ercan Atay, Zeki Dışkaya, İhsan Özdemir, Hatice Türkan ve Nezir Çağlar seçildi.

Federasyon Denetim Kurulu Asil Üyeliklere Murat Atay, Halit Beytüt ve Turan Koyuncu seçildi.

Federasyon Onur Kurulu Üyeliklerine Adnan Avuka, Abdullah Alpdağ ve Mehmet Er seçildi.

Federasyon Yüksek İstişare Kurulu Asıl Üyeliklere Rıdvan Fidan, Mustafa Teke. Yusuf Dündar. Ömer Özer ve Selahattin Taşar seçildi Konfederasyon Üst Kurul Delegeliklerine ise Mehmet Çelik, Atilla Durak İhsan Özdemir, Tahir Gülebak , Arif Kurt, Ercan Atay, Mesut Figançiçek, Murat Atay, Hatice Türkan, Zeki Dışkaya, Yusuf Dündar, Adnan Avuka, Başak Akay, Nezir Çağlar, Abdullah Alpağ, Mansur Obut, Turan Koyuncu, ve Feyzi Donan seçildi.