Alternatif ve Çözüm Derneği Yeni Kızıltepe Erkek Voleybol takımına destek ziyareti

YAŞAM
20-04-2021 12:01   Güncelleme : 20-04-2021 12:03
Google News

Alternatif ve Çözüm Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Mehmet yıldız ve Basın Yayın sorumlusu Mehmet Bağış 19 Nisan 2021 tarihinde CP Ankara Otel de kampta bulunan Yeni Kızıltepe Erkek Voleybol takımını ziyaret etti.

Alternatif ve Çözüm Derneği Yeni Kızıltepe Erkek Voleybol takımına destek ziyareti

Efeler Ligi yükselme dörtlü final maçlarına Ankara’da hazırlanan Kızıltepe Erkek Voleybol takımını ve kafile sorumlusu Şükrü Cevheroğlu ile bir araya gelip başarı dileklerinde bulundu. Takım sorumlusu ve dernek yetkilileri spor ile ilgili beklentileri ve karşılaşılan sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

 Başkan Mehmet Yıldız yaptığı açıklamada Mardinli iş adamlarının ve ilimizi temsil eden siyasetçilerin sponsorluk konusunda desteklerini esirgememelerini beklediklerini söyledi. Yıldız,” İş adamlarımızdan ve siyasetçilerimizden sadece kuru temenni ve ziyaret yerine somut maddi desteklerini ve sponsorluk hizmetlerinde bulunmalarını bekliyoruz.” dedi.

Kafile başkanı Şükrü Cevheroğlu da ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı memnuniyetlerini belirterek; Biz de aynı temennilere katılıyoruz önümüzde efeler süper ligi bulunmaktadır. Orada da daha profesyonel ve uluslararası sporcularla yarışacağız. Buda önemli bir destek gerektiriyor.” Diye konuştu

Mardin'i Final Heyecanı Sardı

Kızıltepe ilçesinde Yeni Kızıltepe spor voleybol takımının Efeler ligine yükselme finallerini oynayacak olması Mardin’de  tüm sporseverleri heyecana sevk etti.

TVF 1.Lig B grubunda oynadığı 22 maçta aldığı 17 galibiyet ve topladığı 57 puanla 2020-2021 sezonunu grup lider olarak tamamlayan yeni Kızıltepe spor takımı, Ankara’da 14-15-16 tarihlerinde düzenlenen yarı final etaplarında da başarısını sürdürerek finallere kalması Kızıltepe ilçesinde büyük sevinçle karşılanırken ilçeyi final heyecanı sardı.

 Ankara’da düzenlenen yarı final müsabakalarında karşılaştığı Akkuş Belediye Spor ile Alanya Belediye Spor’u 3-1’liik skorlarla geçerken, Saint Josept Spor’a 3-1 yenilen Yeni Kızıltepe Spor erkek voleybol takımı grup ikincisi olarak 20-21-22 Nisan tarihlerinde oynanacak final maçlarında Efeler ligine yükselme için mücadele edecek.