USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Altyapı Koordinasyon Merkezi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen'in başkanlığında Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Altyapı Koordinasyon Merkezi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
18-02-2021 15:57
Google News

Kent A.Ş Toplantı Salonunda yapılan aylık AYKOME toplantısına Genel Sekreter Murat Süzen’in yanı sıra Artuklu, Ömerli, Mazıdağ, Kızıltepe Belediye Başkanları, Daire Başkanları, Karayolları, MARSU, DEDAŞ, Akmercan ile diğer kurum yetkilileri katıldı.

Genel Sekreter Murat Süzen, toplantının açılış konuşmasında, Coğrafi Bilgi Sistemini Mardin’e kazandıracaklarını belirtti.

Süzen, Vali ve Büyükşehir Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda kent genelinde alt yapı çalışmaları başta olmak üzere birçok alanda hizmet atağı başlatacaklarını ifade ederek şöyle devam etti: “Kent genelinde yapılacak alt yapı çalışmaların öncesi kurumlar arası koordinasyonumuz daha iyi olacak. Artık Mardin’de alt yapı gibi bir sorun ile karşılaşmak istemiyoruz onun için bu sorunu sonlandırmak istiyoruz. Şubat ayının sonunda Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanı içerisinde bulunan cadde ve yolların asfaltlanması için ihaleye çıkılacak. İhalenin ardından geniş kapsamlı bir asfaltlama sezonu bizi bekliyor. Yetkili kurumlarla birlikte doğalgazı tüm ilçelerimize götürmeyi hedefliyoruz.”

Konuşmanın ardından Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, Daire Başkanlığının iş ve işlemleri ile ilgili genel bilgi verdi. 24.12.2020 tarihli koordinasyon merkezleri yönetmenlik değişikliği ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Altyapı yatırımları yapan kamu kurum ve kuruluşlarının 2021 yılı yatırım öngörüleri görüşüldü. AYKOME’nin genel durumu değerlendirildi.

Toplantıya katılan Artuklu, Ömerli, Mazıdağ, Kızıltepe Belediye Başkanları da kendi ilçeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Öneri ve temennilerinin ardından toplantı son buldu.


KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ