USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Anneler kursa, çocuklar oyun odalarına

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Kursiyerlerin çok çocukları için oyun odaları hazırladı.

Anneler kursa, çocuklar oyun odalarına
09-08-2021 17:28
09-08-2021 17:30
MARDİN
Google News

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Daire Başkanlığı, kadın kursiyerlerin  eğitimlerine devam etmeleri için 3-6 yaş aralığında çocuklara, Çocuk Oyun Odalarında eğitim veriliyor..

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Daire Başkanlığı, başkanlık bünyesinde kadınlara yönelik açılan kurslardan kadınların rahatlıkla faydalanması ve akıllarının çocuklarında kalmaması için 3-6 yaş aralığındaki çocuklara yönelik Çocuk Oyun Odaları, oluşturmuştu.

Çocuklarından dolayı kurslara gelmekte zorluk çeken anneler için adeta kurtarıcı haline gelen Çocuk Oyun Odaları, çocuklar için bir eğitim yuvası oldu. Çocuk Gelişim Uzmanları tarafından gözetmenlik yapılırken sanat etkinlikleri, Türkçe dil etkinlikleri, dil gelişimiyle ilgili eğitici oyunlar, duygusal gelişim, sosyal duyusal gelişim, öz bakım becerileri gibi eğitimlerde veriliyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Daire Başkan Vekili Hacire Öncü, Çocuk Oyun Odalarının kursiyerlere büyük kolaylık sağladığını belirtti.

Anneler dersteyken çocuklarını yaşıtlarıyla eğlenceli vakit geçirdiğini dile getiren Öncü, “Çocuk Oyun Odaları sadece anne dersteyken vakit geçirilecek bir yer olarak tasarlanmadı. Zira buraya gelen çocuklara, değerler eğitiminden, drama eğitimine kadar geniş bir yelpazede eğitim veriliyor. Oyun odaklı eğitimlerde, çocuklar hem öğreniyor hem oyun oynamanın keyfini çıkarıyor.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ