Aranan 50 Şahıs Yakalandı

ASAYİŞ
17-07-2018 00:05
Google News

İl genelinde polis ekiplerinin aranan şahısların yakalanmasına yönelik yaptığı çalışmada 50 kişi yaklandı

Aranan 50 Şahıs Yakalandı

          

       Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin aranan kişilere yönelik yakalama çalışmaları kapsamında 50 kişi yakalandığı belirtildi.İl Emniyet Müdürülüğünden yapılan yazılı açıklama şu ifadaelere yer verildi.

       "İlimiz genelinde ekiplerimizce aranan şahısların yakalanmasına yönelik 09.07.2018-16.07.2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimler kapsamında;

        Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce; ?6136 Sayılı Kanuna Muhalefet? ve ? Mala Zarar Verme? suçlarından kesinleşmiş 10 ay hapis ve 500 TL para cezası bulunan 1 şahıs, ?Kamu Görevlisinin Resmî Belgede Sahteciliği? suçundan kesinleşmiş 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezası bulunan 1 şahıs, ?1. İla 4. Fıkralarda Tanımlanan Fiillerin İşlenmesine İştirak Etmeksizin, Bunların Konusunu Oluşturan Eşyayı, Bu Özelliğini Bilerek ve Ticari Amaçla Satın Almak? suçundan kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan 1 şahıs, ?Petrol Kaçakçılığı? suçundan 1 şahıs, ?Askeri Ceza Kanununa Muhalefet? suçundan 1 şahıs, ?Yağma? suçundan 2 şahıs yakalanmış olup, ?Kayıp Şahıs? olarak aranan 1 şahıs bulunmuştur. Yoklama-Bakaya? olarak aranan 26 şahsa tebligat düzenlenmiştir.

        Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce; Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak veya Kullanmak? suçundan 1 şahıs, ?Basit Yaralama? suçundan 1 şahıs, ?Başkasına Ait Banka veya Kredi Kartlarının İzinsiz Kullanılması Suretiyle Yarar Sağlama? suçundan 1 şahıs yakalanmış olup, ?Kayıp Şahıs? olarak aranan 1 şahıs bulunmuştur. ?Yoklama-Bakaya? olarak aranan 10 şahsa tebligat düzenlenmiştir.

          Mazıdağı Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile Mazıdağı İlçe Emniyet Amirliği görevlilerimizce; ?Yoklama-Bakaya? olarak aranan 2 şahsa tebligat düzenlenmiştir.

             İlimiz genelinde toplam 50 aranan şahıs ekiplerimizce gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda yakalanarak haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.

              İlimiz genelinde her türlü asayiş olayının engellenmesine yönelik yürütmekte olduğumuz çalışmalar kararlılıkla sürdürülecektir."