Artuklu Başarıyı ABAD ile Yakalayacak

EĞİTİM
14-11-2020 08:50
Google News

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Duyan 'ABAD ile eğitimde hedeflerimize ulaşacağız'

Artuklu Başarıyı ABAD ile Yakalayacak
Mardin’in Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Emin Duyan Artuklu Başarıyı Arttırma Dönemi (ABAD) ile eğitimde hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

Okullarda koordinatör ve eğitim koçları belirlediklerini ifade eden Duyan, ilçe genelinde eğitimdeki başarı çıtasını yükseltmek için eğitim kurumlarında seferberlik başlattıklarını kaydetti. Her okulda bir koordinatör ve her sınıfta bir eğitim koçu belirlediklerinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Emin Duyan “ABAD ile, okullarımızdaki eğitim ve başarı çıtasını yükseltmeyi hedefliyoruz. Her okulda bir koordinatör belirledik. Eğitim koçları sınıf öğrencilerinin her şeyi ile yakından ilgilenecek, başarıyı yakalamasının önündeki engelleri kaldıracak. Koordinatör öğretmenler ise, velileri eğitimin içine katarak, veli, öğretmen, idareci ve öğrenci senkronizesini sağlayacak. Böylelikle başarısızlığı akademik bir anlayışla ortadan kaldıracağız.” Dedi.""

Eğitime Yön Verilecek

Koordinatör ve eğitim koçlarının karşılaştıkları, sorunları okul yönetimi ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ekiplerinin gidereceğini sözlerine ekleyen Duyan “Okullarımızdaki fiziki şartları iyileştirdik, eksiklikleri giderdik. 50 bin liralık ödenek ile Veli ve hayırsever iş insanlarının desteğini sağlayarak 51 okulumuzu onardık eğitime uygun hale getirdik. Şimdiden eğitimin nasıl olacağını ve sağlanacak başarıyı görebiliyoruz. Eğitime yön vereceğiz ve başarıyı yakalayacağız” diye konuştu.

Deneme sınavlarımız devam ediyor

İlçe genelinde deneme sınavlarının aralıklarla devam edeceğini hatırlatan Duyan “ 8 ve 12 sınıflarımızda eğitim gören 7 bin öğrencimiz için deneme sınavı yaptık. Sınavlarımız aralıklarla devam edecek. Her okul koordinatör ve eğitim koçlarıyla sağladıkları başarı derecesini değerlendirecek ve bir sonraki deneme sınavı için eksiklik ve aksaklıkları giderecek. Bunun yanında sosyal etkinlikler ve sportif faaliyetlerle öğrenciler sosyal hayata hazırlanacak. Artuklu İlçesinde başarısızlığa mazeretimiz olmayacak.” Şeklinde konuştu.