USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Artuklu Belediyesi Kesenin Ağzını Açtı

Artuklu Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşmede, ek protokol imzaladı, çalışanlara %25 ek zam yaptı..

Artuklu Belediyesi Kesenin Ağzını Açtı
01-03-2023 09:05
01-03-2023 09:19
MARDİN
Google News
Mardin Artujklu İlçe Beleiye Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Hak-İş Mardin Şube Başkanı Aziz Adıbelli ile ek zam sözleşmesine imza attı. Belediye Meclis Üyeleri ile belediye çalışanları törende mutlululuk tablosu oluşturdu.
           Ekim 2022 yılında imzalanan sözleşmeyle birlikte 6 ay içinde toplam %100’ün üzerinde zam alan belediye işçileri, törenin yapıldığı salonda Başkan Tatlıdede ve ekibine teşekkür etti.
          Belediye çalışanlarıına  ek protokol ile  %25’lik bir zam  daha yapılarak her zaman çalışanların yanında olduklarını ifade eden Başkan Tatlıdede, şunları söyledi:
“Geçtiğimiz Ekim ayında bir toplu iş sözleşmesi protokolü imzalamıştık. Ancak gelişen ekonomik nedenlerden dolayı personelimizin refah seviyesini yükseltmek için ortak bir karar alarak ek protokol imzaladık. Daha önce %65 zam yapmıştık, bugün de yapılan ek protokolle %25’lik zam daha yapıldı. Böylelikle toplamda 6 ay içinde %100’ün üzerinde bir zam yaptık. Personellerimize hayırlı uğurlu olsun. Bizler daima onların yanındayız. Onların emekleri ve çabaları bizim için çok kıymetlidir.”
  Hak-İş Mardin Şube Başkanı Aziz Adıbelli, Başkan Mehmet Tatlıdede'nin her zaman işçileri yanında yer aldığını ve  belediye imkanları dahilinde en yüksek zammı yaptığına dikkat çekerek, teşekkür etti.
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ