Askıda tatlı kampanyası başlattı

YAŞAM
14-04-2021 15:17   Güncelleme : 14-04-2021 15:20
Google News

Mardin’de bir halka tatlıcısı pandemi nedeni ile işsiz kalan vatandaşlarla dayanışma amacıyla askıda tatlı uygulaması başlattı.

Askıda tatlı kampanyası başlattı
Mardin Merkez Artuklu İlçesi Yenişehir semtinde tatlıcılık yapan Fatih Alan (25), koronavirüs salgınında müşterileri arasında dayanışma amacıyla Ramazan ayı boyunca askıda tatlı uygulaması başlattığını söyledi. Her gün kendisinin 20 kilo, müşterilerinin de 30- 40 kilo civarında tatlı askıya koyduğunu belirten Alan, “Bu pandemide işinden gücünden olan kardeşlerimizin iftar sofrasına tatlı ulaştırmak amacıyla böyle bir uygulama başlattık. Geçen Ramazan ayında da yaptım. Günde ortalama 50- 60 kilo tatlı dağıtıyoruz. Bunu yaparken de kimseyi teşhir etmiyoruz. Allah vesile olanlardan razı olsun” dedi.
Koronavirüs pandemisinde herkesin bir birleriyle dayanışma içerisinde olması gerektiğine işaret eden Alan, “Bu yıl askıda tatlı uygulaması başlattık. Pandemiden dolayı bazı insanlarımızın ekonomik durumları kötü oldu. Ben kendim her gün burada askıya 20 kilo tatlı bırakıyorum. İhtiyaç sahiplerine. Bunun bir örnek olmasını istiyorum. Bütün esnafların bu şekilde yapmalarını istiyorum. Pandemiden dolayı bunu yapmalarını istiyorum. Zaten geçen sene de böyle bir uygulama yaptım. Bir ay içerisinde 700- 800 kilo tatlı dağıttım. Bunun ülkemiz adına her kesin birbirine destek olması açısından katkısı olacağına inanıyorum. Müşterilerimiz de buna destek veriyorlar. Bu uygulamaya destek vermek isteyenler işte belirlediği fiyata göre askıya tatlı bırakabiliyor. Biz de burada bunları hem onlar adına hem de kendi adımıza ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız” dedi.
Bu arada askıda tatlı kampanyasına destek olan Sinan Ceylan da, “Gerçekten de güzel bir uygulama. Allah Fatih kardeşimizden razı olsun. Böyle bir hayra vesile olduğu için. Zaten pandemi sürecindeyiz. İnsanlar işsiz kalmış. Her kes elinden ne geliyorsa yapsa çok güzel olacak. Daha güzel yerlere gidebiliriz” dedi.