USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
POLİTİKA

Bakan Albayrak, Mardin´de Terör Örgütlerine Sert Çıktı

Mardin´de tarih çarşıları gezen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak ?bölge insanının heyecanını, duygusunu paylaşmayanlar, bu coğrafyanın insanına kör, sorunlarına sağır kalanlar hele bölgede her geçen gün ağlayan kardeşlerini görmesine

Bakan Albayrak, Mardin´de Terör Örgütlerine Sert Çıktı
02-06-2018 01:06
Google News

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Mardin´de gelen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Beraat Albayrak, şehir merkezinde esnaf ziyaretleri yaptı, Artuklu Üniversitesi öğrencileri ve gençlere Atatürk Kültür Merkezinde hitap etti, ardından, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman´ı Valilik makamında ziyaret etti.

          Gazetecilere açıklama yapan Albayrak, Mardin´in dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğuna işaret ederek, "İnşallah turist gelecek, ekonomimiz büyüyecek, işsizlik azalacak, istihdam artacak." dedi.

               Albayrak, Mardin´i çok huzurlu ve mutlu  bir kent olduğunu gördüklerini söyledi. Huzurun, kardeşliğin ve barışın tesis edilmesinin Mardin´in güzelliğine güzellik kattığına işaret eden Albayrak, bu güzelliklerin süreceğini vurguladı. Albayrak, ?Mardin ülkemizin ve  dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Özellikle son 2 yılda artan bu hareketlilik, huzur ortamıyla turizm açısından, ekonomik canlanma açısından çok iyi bir mesafe kat etmiştir. Dünyanın dört bir tarafından turistlerle karşılaştık, muhabbet ettik. Özellikle son 2 yılda yapılan yoğun yatırımlarla, tesis edilen ortamla bu canlanmayı görüyoruz. Tabi esnafımızla da iletişimdeyiz. Ben onlara da söyledim, bu daha başlangıç.?

                   Bakan Albayrak, Vali Yaman ve beraberinde ki heyet daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi´ni ziyaret etti. Çiçeklerle karşılanan Albayrak, adına çıkarılan kart ile gençlik merkezine giriş yaptı.

             Atölyeleri gezen Albayrak, MBB Gençlik Radyo´nun canlı yayın konuğu oldu. Albayrak gençlere hatıra fotoğrafı çektirdi.

                      Şehit Ailesine ziyaret

            Bakan Albayrak, etkinlik bittikten sonra Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ile Tunceli´de 13 yıl önce şehit düşen Halit Toparlı´nın baba evini ziyaret etti. Şehidin babası Veysi, annesi Müzeyyen Toparlı ve akrabalarıyla görüşen Bakan Albayrak, her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini vurguladı.

               Toparlı Ailesi ziyaretinde duygu dolu anlar yaşanırken, şehidin babası Veysi Toparlı devletin birliği ve bütünlüğü için her zaman dua ettiklerini belirterek ?Bir Halit şehit verdik, 10-15 Halit yetiştiriyoruz. Onlar da komando olacak? dedi. Bakan Albayrak, terörle mücadelede kararlı mesajlar vererek, ?Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu işi bitirdi, sonuna geldik. Sınır ötesi de bitiyor? diye konuştu

 STK temsilcileri ve İşadamlarıyla İftar ve toplantı.

  Sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, aşiret liderleri, muhtarlar ile İftarda bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Güneydoğu´dan terör örgütlerine sert mesajlar verdi. Bakan Albayrak DEAŞ terör örgütünün Müslümanları hedef aldığının altını çizerken Mezopotamya ve Ortadoğu´da yaşanan terör olayları için ?Kudüs´ün intikamını almak için bizlere operasyon yapıyor? dedi.

              Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bir otelde düzenlenen iftarda Mardin´in kanaat önderleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya geldi. İftara Mardin Valisi Mustafa Yaman, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, AK Parti Mardin Milletvekili adayları katıldı.    

BAKAN ALBAYRAK´TAN İLÇELERE DOĞALGAZ MÜJDESİ

Bakan Albayrak Mardin ilçelerine doğalgaz müjdesi vererek başladığı konuşmasına güzel bir haberle başlamak istiyorum dedi. Albayrak ? 2018 yılı bitmeden Mardin´imizin 3 güzel ilçesine Mazıdağı, Midyat, Savur ilçelerine doğalgazı inşallah getiriyoruz. 2019 yılında da Derik ve Nusaybin´e doğal gazı getiriyoruz. 2017 yılı OSB ve sanayi içinde önemli istihdam ekonomi önemli bir unsurdur  Cumhuriyet tarihinde rekor kırdık. Tarihinde en yüksek 34 ilçe de doğalgaz bağlanmışken, geçtiğimiz yıl bakanlığımız döneminde yaklaşık 102 ilçeye doğalgaz ulaştırarak enerji bakanlığının yoğun mesai harcayarak büyük ve güçlü Türkiye hedefine doğru ilerliyoruz. 2018, 2019 yıllarında da hem doğalgaz ve enerji piyasasında da çok daha etkin alt yapı olaylarını göreceğinize inanıyorum? diye konuştu.

         ?Mardin, milli mücadele şehridir? diyen Bakan Albayrak;? bu coğrafya bu topraklarda bin yıldır bu topraklardayız. Ne ordular, ne kumandanlar, ne devletler gelmiş. Ama bir gerçek var birliğimiz ve beraberliğimiz. Hiçbir zaman ayrı düşmedik.  Hiçbir zaman ayrılmadık. Ayrı gayrıya düşmedik. Aramıza nifak tohumları sokulmaya çalışanlara izin vermedik. Birlikte mücadele ettik. Birlikte kazandık. Aynı sevinçleri paylaştık. Aynı acılarda yoğrulduk. Aynı sofraya oturduk tıpkı bugünkü gibi ?dedi.

 ?BİRBİRİMİZİN YEGANE DOSTU VE KARDEŞİYİZ?

     ?Bu ülkede ki ve bu coğrafyadaki her bir kültür ve medeniyet hep vardı? diyen Bakan Albayrak; ? Bu coğrafyada birbirimizin yegâne dostu ve kardeşiyiz. Hele ki bu Ortadoğu´da yaşanan zulüm kısmı. Bu kardeşlik, birlik ve berberlik bölgede ki huzur ve güvenin nasıl teminatı ise bunu yıkmaya çalışanda bu bölgede operasyon yapmak isteyenler işte bu yüzden öncelikli olarak bunu hedef almaktalar. Allah´a hamd olsun. Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde, onun kararlılığı ile bu süreçten daha da güçlenerek çıktık? dedi. 

?BU COĞRAFYADA ÇİFT KANATLA UÇMALIYIZ?

 ?Birilerinin niyeti Türkiye´yi, Suriye´ye, Irak´a çekmekti buna izin vermedik? diyen Bakan Albayrak; ? Ekilmek istenen nifak tohumlarına karşı bu mücadeleyi güçlü bir şekilde def ettik. Tek kanatla nasıl bir kuş uçamazsa bizlerde bu coğrafyada çift kanatlı uçmalıyız? diye konuştu.

?BİN YILLIK İNTİKAMLARIN RÖVANŞININ ALINMAYA ÇALIŞILDIĞI GÜNLERDEN GEÇİYORUZ?

          Böl, parçala, yönet anlayışı ile bugüne kadar bu coğrafyaya operasyon yapanlar ya da yapmak isteyenler yüzlerce yıldır bunu uyguladığını ifade eden Bakan Albayrak ; ?Suriye, ırak kaça bölündü. Türkiye´ye gelince durun bakalım. Bugün başka bir hesaplaşma dönemindeyiz. Amaçları yine aynı. Yüz yıllık planların, bin yıllık intikamların rövanşının alınmaya çalışıldığı günlerden geçiyoruz? dedi. 

         Her yerin yangın olduğuna vurgu yapan Bakan Berat Albayrak; ?Irak görüyorsunuz 15senedir milyonlarca insan öldü bu coğrafyada hepsinin ortak paydası Müslüman olmak. Çok açık söylüyorum. Türkiye´yi hatta bölgeyi istikrarsızlaştırmak, çatışmaya mahkûm etmek için, Türkiye´nin sınırına terör koridoru kurmak isteyenlerin, terör örgütlerine tır tır silah gönderenlerin kim olduğunu bakmamız çok ama çok basit ve net şekilde resmi önümüze koyuyor. Oynan bu oyunu Mardin anlayamıyor mu diye düşünmemiz lazım.  Bugün tüm bölge coğrafyada ki kardeşlerimiz kimlerin hangi amaca hizmet ettiğini, kimlerin neleri hedeflediğini çok iyi biliyor? dedi.

?Kudüs´ün intikamını almak için bizlere operasyon yapıyor?

         ?Geçenlerde uzun süredir dostum olan Kürt kardeşim, ?Bunlar bizden Selahaddin Eyyubi´nin, Kudüs´ün intikamını almak için bu operasyonu yapıyor.? Dedi. İlk defa bu perspektiften baktığımdan beri Ortadoğu da oynanan bu oyun başka bir  boyut kazanmaktadır. Selahattin Eyyubi´nin intikamını Kürt bile olmayan Müslüman bile olmayan insanlar üzerinden bu şekilde dallanıp budaklandığı bu coğrafyaya rol model olamayacağı birileri tarafından operasyon yapılıyorsa şöyle bir bakmamız lazım. Tarihe gömdüğümüz gizli anlaşmalar bugün yeniden diriltilmeye çalışılıyor. Bölgenin geleceğine vurulmak istenen neşteri görmek zorundayız. Kimlerin bizi temsil ettiğini bilmek zorundayız. Birilerinin coğrafyamızdaki heveslerine gönüllü taşeronluk yapanlar bölge halkının, bu milletin de temsilcisi olamaz? diye konuştu. 

?BÖLGE HALKININ GELECEĞİNİ KARARTMAK İSTEYENLERE İZİN VERMEYİN?

Bakan Albayrak, ?bölge insanının heyecanını, duygusunu paylaşmayanlar, bu coğrafyanın insanına kör, sorunlarına sağır kalanlar hele bölgede her geçen gün ağlayan kardeşlerini görmesine rağmen hiç reaksiyon vermeyenler Kürt, Arap kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Aramızda kaos, kin, nefret, terör sokmak isteyenlere dimdik durmalısınız? dedi. 

?Bu süreçten zerre dönüş yok?

Geçen hafta Hakkâri ve Van´da olduğunu belirten Bakan Albayrak;? Bölgede ki terör belasının kökü kazındıkça bu süreçten zerre dönüş yoktur. Arkasında ki destekleyen ülkelerle bile süreç farklı yerlere gelmiştir bitti. Silahı verenler ve tutturanlar ile mücadeleye başlamalısınız. Bu süreçte öyle. Bu sürecin dönüşü yok. Geri dönüşü olmayan bu süreçte Mardin´i gayet iyi, huzurlu mutlu gördüm. Daha yeni başlıyoruz. Beni bir daha görürsünüz, görmezsiniz ama bu süreçten zerre dönüş yok. Kafasında zerre tereddüt olan bilsin ki, bu devletin ve ülkenin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu müddetçe bir daha o terörist zihniyetinin sahada estirdiği istikrarsızlık ve güvensizliğe geri dönüş yok? diyerek terör örgütlerine karşı net mesajlar verdi.

?Tayyip Erdoğan neyi vaat etti??

Tayyip Erdoğan 15 senedir bu ülkeye topraklara neyi vaat etti? Geleceğin daha güzel olacağına dair tüm 81 milyona bu ümidi ve umudu vaat etti ve sözünün eri biri olarak  her birini hayata geçirerek gümbür gümbür yoluna devam etti. Uzun yıllar bu sürecin bölge insanından çaldığını hayatları yarınları geri veriyor. Daha da güzel olacak. Bugün bölgede huzur ve sükûnet süreci daha da hakim olmaya devam ediyor. Bu huzur ortamı sadece devlete değil sizlere, sizden sonra gelecek nesillere de yansıyacak? dedi

?Köküne kibrit suyu dökeceğiz?

Bu coğrafyada oynanan operasyonun köküne kibrit suyu dökeceklerini söyleyen Albayrak; ?Orta doğu belası, bütün bu terör ve istikrarsızlık noktasında, batıya gidiyorsun bu cümlelerle anılıyor. Ortadoğu ve Mezopotamya coğrafyası Dünya´nın en güzel yerleri.15 senedir bir başka terör örgütü bu da ilginç bir başka dini terör örgütü çıkmış, öldürdüğü eylem yaptığı bombaladığı tek Müslümanlar. DEAŞ´IN Müslüman olmayan bir ülkeye saldırdığını gördünüz mü? Yok.

Müslümanları öldürüyor. Ne kadar binlerce yıl bu medeniyete ait tarihi eser merkez varsa hepsini yakıp yıkıyor. Bizim buraya ait mekan eser tarihi mekanlar varsa yıkıyor. Operasyonu yapanlar gelecekte torunlarımız oraya gittiğinde sizin buraya ait yeriniz yok desin diye mi? Din adı altında milliyetçilik adı altında terör örgütü taşeronluğu yapamazsınız. Kardeşi kardeşe düşürmek isteyenlere Allah´ın izni ile bundan sonra izin yok. Hamd olsun bu proje iflas etti. Bununda tarihi kırılma süreci nedir biliyor musunuz ? 2015 ?de başladı ama 15 Temmuz´da 81 milyon öyle bir masaya elini vurdu ki. O süreçte bitti.

Çukur siyasetine de değinen Bakan Albayrak artık bölgede huzur ve güvenin sağlandığının da altını çizdi.


ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor2251+23
2Konyaspor2142+17
3Fenerbahçe2236+8
4Alanyaspor2235+6
5Beşiktaş2235+4
6Hatayspor2235-2
7Başakşehir FK2134+9
8Adana Demirspor2234+5
9Kayserispor2231+1
10Gaziantep FK2131-1
11Sivasspor2230+6
12Fatih Karagümrük2230-2
13Galatasaray2227-4
14Giresunspor2226-1
15Kasımpaşa2224-3
16Göztepe2224-4
17Antalyaspor2223-11
18Çaykur Rizespor2221-18
19Altay2218-13
20Yeni Malatyaspor2115-20
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ