USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
SPOR

BAŞAKSPOR İLK MAÇI KAYIPSIZ GEÇTİ

Mardin Büyükşehir Başak Spor, Ziraat Türkiye Kupası 1. eleme turunda oynadığı ilk maçı kayıpsız geçti.

BAŞAKSPOR İLK MAÇI KAYIPSIZ GEÇTİ
30-08-2019 10:03
Google News

Başak spor, Ziraat Türkiye Kupasının ilk ayağı olan 1. Eleme turunda karşılaştığı Adıyaman ekibi olan Kahta02 sporu 2-1 yenmeyi başardı.

21 Kasım şehir stadyumunda oynanan müsabakaya Mardinli sporseverler büyük ilgi gösterirken az sayıda Kahta spor taraftarı da müsabakayı izledi.

Müsabakayı,  Sivas bölgesinden Yunus Ziya Gündüz (orta hakem), Mehmet Öcal ve Erdem Değirmenci (yan hakem) ile Burak Yücedağ (4. hakem) yönetti.

Mardin Büyükşehir Başak Spor, Ethem Bayburt, Aytaç Köse, Hakan Çakır, Muhammet Emin Aba, Bartu Baladın, Enis Gül, Muhammet Ali Kızılkaya, Aykut Şafak Kaya, Abdulkadir Özdemir, Murat Kürüm ve Mustafa Akkuş 11´i ile başlarken;

Kahta02 spor ise, Ömer Şefik, İbrahim Akyüz, Ali Aykan Keskin, Ziya İstek, Sercan Çekmen, Serdar Aşuk, Mehmet Doğan, Bahri Arslanlı, İsmail Palta, Barış Kılıç ve İbrahim selen 11´i ile başladı.

Maçın 27. dakikasında  Mardin Büyükşehir Başak Sporun 9 numaralı futbolcusu Abdulkadir Özdemir kaleci ile karşı karşıya kaldı. Pozisyonu değerlendiremeyen Abdulkadir çekildiğini iddia ederek maçın hakeminden penaltı bekledi, Hakem ise maçı devam ettirdi.

 38. dakikada Kahta02 sporun 10 numaralı futbolcusu Bahri Arslanlı rakibine yaptığı sert müdehale sonrası maçın hakemi tarafından sarı kart ile cezalandırıldı.

Maçın ilk yarısı 0-0 biterken, Mardin Büyükşehir Başak Spor ikinci yarıya İzzettin Kepenç ? Murat Kürüm değişikliği ile başladı.

Maçın 52. dakikasında Mardin Büyükşehir Başak Sporun 11 numaralı futbolcusu Mustafa Akkuş´un takımını 1-0 öne geçirdi.

55. dakikada rakibini çeken Enis Gül sarı kart gördü.

Maçın ilerleyen dakikalarında Mardin Büyükşehir Başak Spor teknik direktörü İzzet Karakulak Yunus İlgen-Aykut Şafak kaya ve Rıdvan Kaval - Abdulkadir Özdemir değişikliği ile oyuna müdahale etti.

Maçta dakikalar 86´yı gösterirken tekrar sahneye çıkan Mustafa Akkuş attığı şık gol ile takımını 2-0 öne geçirdi.

Bu golden iki dakika sonra topu önünde bulan Kahta02 sporun 44 numaralı futbolcusu İbrahim Selen kaleci ile karşı karşıya kaldı.  Topu fileler ile buluşturan İbrahim Selen maçın skorunu ilan etti 2-1.

  Saat 15:30 da, sıcak bir havada oynanan müsabakanın her iki yarısında maçın hakemi su molası verdi.

Mardin Büyükşehir Başak Spor Ziraat Türkiye Kupasının bir sonraki ayağında rakibini beklemeye başlayacak.Editor : HaberPanelim.com
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 891

The include file 'json/puan_58919_1_3.html' was not found.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ