Başkan Şahin, Engelli Baba Ve Çocuklarına Sahip Çıktı

YAŞAM
29-05-2021 20:29   Güncelleme : 29-05-2021 20:39
Google News

Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, eşi ve çocukları ile birlikte yaşam mücadelesi veren engelli aileye sahip çıktı.

Başkan Şahin, Engelli Baba Ve Çocuklarına Sahip Çıktı

           Mardin’in Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, görme engelli baba Şükrü Kahraman (38), eşi Muhabbet (37), çocukları Emirhan (14), Kübra (13), Bünyamin (9), Yusuf (8) ve Büşra(5)’ya sahip çıktı.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’e sosyal medyadan ulaşan Kahraman ailesini evlerinde ziyaret eden Şahin, aileyi ziyaret etti,  gıda ve giyim yardımında bulundu.

 Şahin  Karhama ailesinin yüzünü güldürdü yüzlerini

        Başkan Şahin, görme engelli Kahraman ailesine sahip çıkacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini söyledi.

          Görme engelli Baba Şükrü Kahraman, Belediye Başkanı Veysi Şahin’e mesaj yazdığını ifade ederek,  “sosyal medya üzerinden Belediye Başkanı Veysi Şahin’e ulaştım. Bu kadar hızlı bize geleceğini beklemiyordum. 12 Saat gibi kıssa bir sürede bize ulaştı. Böyle duyarlı ve engellilere sahip çıktığı için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi ziyaret ederek sorun ve taleplerimizi aldı. Yaptığı ve yapacağı yardımlardan dolayı kendisine  teşekkür ediyorum.” dedi.

Anne Muhabbet Kahraman ise, eşinin ve iki çocuğunun görme engelli olduğunu söyledi. “Belediye Başkanımıza sosyal medya üzerinde ulaştık. Bize yardımcı olmasını istedik. Sağ olsun bizleri ziyarete geldi. Sorunlarımızı dinledi. Çocuklarım ve eşim engelli. Ne sorununuz varsa halledeceğiz dedi. Her zaman destek olacağını söyledi. Allah ondan razı olsun.” Diye konuştu.

Kübra Şahin ise, belediye başkanı Veysi Şahin’in ziyaretine ailece sevindiklerini söyledi..

Görme engelli baba Şükrü, Yusuf ve Kübra Kahraman için yardım yapılacak

Konuya ilişkin bilgi veren Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Ali Alptekin ise, yaptıkları incelemede ailenin ihtiyaçlarını belirlediklerini  vurguladı. Alptekin, “İlk etapta gıda ve giyim yardımı yaptık. Daha sonra da evinde eksik olan temel ihtiyaçların tespitini yapıp yardım yapmayı planlıyoruz. İstişareler sonrası aileye destek olacağız” dedi.