USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Bilal Erdoğan,Artuklu Üniversitesi’nin Misafiri Oldu.  

    Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın daveti üzerine Mardin’e gelen Bilal Erdoğan” MAÜ Rektörlük binasında bulunan Atatürk Kültür Merkezinde  “Kişilik ve Karakter İnşasında Öğretmenin Rolü” konulu çalıştayın açış paneline katıldı..

Bilal Erdoğan,Artuklu Üniversitesi’nin Misafiri Oldu.   
20-11-2021 15:05
20-11-2021 15:07
MARDİN
Google News

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Kuranı Kerim tilaveti ve ardından İmam Hatip Okullarının Kuruluşu ve Gelişimi adlı video gösterimi ile başlayan program, eğitim camiası tarafından büyük ilgi gördü.

Mardin Artuklu Üniversitesi,Eğitime Destek Platformu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Kişilik ve Karakter İnşasında Öğretmenin Rolü-Gelecek İçin Bugünün Sorumlulukları" konulu çalıştay tertip edildi.

Açış panelini; İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, konuşmacı ve moderatör olan MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül yaptı.

Eğitime Destek Platformu’nun milli ve manevi değerlere sahip bir gençlik yetiştirme vizyonuyla, STK'larla devlet kurumları arasında ortak koordinasyon ve işbirliği ile eğitimdeki nitelik ve kalitenin artırılması misyonunu kendisine şiar edinmiş bir platform olduğunu ifade ederek konuşmalarına başlayan MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,

“Temel hedefimiz gençlerimizin topluma faydalı,  manevi değerleri önemseyen, ahlaki donanıma sahip fertler olmaları için devlet okullarını destekleyecek tutumlar geliştirmektir. Bu minvalde yaklaşık 8 yıldır EDP’nin tüm Türkiye’de ve de Mardin de oldukça olumlu ve sonuç alıcı işler gerçekleştiren bir sivil toplum platformu olduğunu söylemek mümkün.  Bugünkü panelimiz ile 1,5 günlük atölye çalışmalarından oluşan programın, EDP’nin öğretmenlerimizle ilgili bir tecrübe paylaşımı fikrinden neşet etti. Bu fikri hem üniversite hem de milli eğitim müdürlüğümüzle olgunlaştırıp, projelendirdikten sonra uygulama aşamasına geçtik.   Bu çalışmada temel amacımız öğretmenlerimizin öğrencilerimizin kişilik ve karakter gelişimindeki rollerine dair tecrübe paylaşımı yapmalarını sağlayacak, bu konudaki farkındalığı artıracak bir ortam oluşturmaktır.” şeklinde konuşarak “aklı selim, kalbi selim, zevki selim sahibi bir gençlik yetiştirmek” ilkeleri ile hareket ettiklerini ifade etti.

 

 

 

Açış panelinde “Gelecek için Bugünün Sorumlulukları” konu başlığı altında sunumunu gerçekleştiren İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve EDP Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan konuşmalarına, gençlerin geleceği için kaygı duyan, bu kaygıyı öğrencilere yansıtan ve eğitim hayatına iz bırakan öğretmenlere ihtiyaç duyduklarını belirterek başladı.

Erdoğan, gençlerin geleceğini kendine dert eden öğretmenlere ihtiyaç olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocukların geleceğini kendine dert eden öğretmenlerimiz olmalı.Edindiği tecrübeleri kendi ülkesinin gençlerine aktaran, gençlerin gelişimine, milletinin istifadesine ve toplumun faydasına sunan öğretmenlerimiz olmalı. Ancak  bu tür olan idealist öğretmenlerimiz eğitimde  iz bırakırlar.” dedi.

Gençlerin kendilerine, ‘ben milletime, ümmetime nasıl hizmet edebilirim?’ sorusunu sorarak maişet duygusundan sıyrılması gerektiğini vurgulayan Erdoğan,

“Batı paradigmasında büyüyen çocuk maalesef en düşük bilinç düzeyinde yetişiyor ve maişet kaygısı ile büyüyor. Ne ülkesine ne insanına, ne ümmetine bir faydası aslında olmuyor.  Kapitalist paradigma içerisinde yaşayan insanın gerçek anlamda insanı sevmesi ise çok zor. İnsanlığa ve topluma faydalı olması ve hayatını buna adaması çok zor. Ama bizim ümmet ve iman paradigmasında yetişen kişiler, gerçekten insanları sevebiliyor. Gerçekten ümmeti için toplumu için dertli olabiliyor. İş te o akademik başarısı olan çocuklarımızı bu dert ile yetiştirebilirsek Allah’ın izniyle bu ülke ve toplum kalkınır.” dedi.

Öğretmenlerin  ve  eğitimcilerin destekçisi olmakve  onların motivasyonunu arttırmak için çabalayan bir sivil toplum kuruluşu olduklarınıifade eden Erdoğan, eğitimin sınıfta başlayıp sınıfta bitmediğini ve sınıf dışında da öğrencilerin hayatlarına temas edebilmeninpeşinde olduklarını söyledi.

Program,açış panelinin ardından  Medeniyet Tasavvuru Okul Direktörü Yazar Yusuf Kaplan’ın ‘Eğitimde Çıkış Yolu: Akıl Kalp ve Ruhun Harekete Geçirilmesi’konulu konferansı ile devam etti.

Programın ardından katılımcılara kitap takdim edildi.

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray3688+56
2Fenerbahçe3680+45
3Beşiktaş3678+42
4Adana Demirspor3669+31
5Başakşehir FK3662+17
6Trabzonspor3657+10
7Fatih Karagümrük3651+12
8Konyaspor3651+8
9Kayserispor3647-6
10Kasımpaşa3643-16
11MKE Ankaragücü3642-10
12İstanbulspor3641-16
13Antalyaspor3641-9
14Sivasspor3641-8
15Alanyaspor3641-16
16Giresunspor3640-18
17Ümraniyespor3630-17
18Gaziantep FK3625-41
19Hatayspor3623-64
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ