Burası Amerika Değil, Mardin

SPOR
17-01-2020 18:44
Google News

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerin sömestri tatilini güzel geçirmeleri için 3. kez buz pisti kurularak açılışı yapıldı. Öğrenciler bir ay boyunca deneyimli hocaların gözetiminde buz pateni yapacak.

Burası Amerika Değil, Mardin

        Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, öğrencilere karne hediyesi olarak 3. kez buz pisti kurdu. Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonunda kurulan ve bir ay boyunca öğrencilere hizmet edecek. Buz pistine kayıt olan öğrenciler, deneyimli hocalardan eğitim alarak, buz pateni öğrenebilecekler.

          Manzara Alp Dağları Gibi

      Buz pistinin duvarlarına yapıştırılan ve Alp Dağlarını çağrıştıran görüntü eşliğinde  öğrencileri eğlencenin tadına varacak.Veliler ve öğrenciler, kendilerini farklı bir dünyada hissettikleirni söyledi.

Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonu´ndaki açılış programında, Buz Hokeyi milli takımı gösteri maçtı, milli sporcular, artistlik buz pateni çiftler ile senkronize grup gösterisi yaptı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, açılışta yaptığı konuşmada, buz pistini 3. kez öğrencilerle buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Vatandaşların desteği ile önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Yaman, ?Çocuk gülerse şehir güler" sloganıyla başlattığımız etkinlikler devam ediyor. Yazın yüzme havuzları kışında buz pistiyle çocukların yüzlerini güldürmeyi sürdürüyoruz. Kıymetli yavrularımızın yüzlerinin gülmesini arzu ediyoruz. Sevgili gençlerimiz, bugün tatile girdiniz. İnşallah yeni şeyler öğreneceksiniz? dedi.

Belediye bütçesinin vatandaşlara aktarıldığına dikkat çeken Yaman, ?Belediyenin görevi sadece yol yapmak, alt yapı ve park yapmak değil, belediyelerin görevi aynı zamanda şehirde yaşayan bütün hemşehrilerimizin talep ve isteklerini yerine getirmektir. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. 3,5 sene önce Cumhurbaşkanımızın teveccühüyle göreve geldiğimizde terör örgütlerine belediyelerin tek bir kuruşu dahi gitmeyecek, bütçeyi o şehirde yaşayan insanlara harcayacağız demiştik. Öyle yaptık ve öyle yapmaya devam ediyoruz? dedi..

 Buz pisti açılışına,  70. Mekanize Tugay Komutan Tuğgeneral Burhan  Aktaş,İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Vali Yardımcıları Bahattin Çelik ve  Coşkun Öztürk, Artuklu İlçe Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer ve  öğrenci velileri katıldı.