USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Cumhuriyet Tarihinde Cuma Tepesine Çıkan İlk Vali Oldu

Mardin'de Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir Vali 1100 rakımlı Cuma tepesine tırmandı. 1100 rakamlı tepeye Artuklu belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı'yı yanına alarak tırmanan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Cuma tepesinde planlanan

Cumhuriyet Tarihinde Cuma Tepesine Çıkan İlk Vali Oldu
01-03-2021 13:24
Google News
Mardinliler Valinin Seyir Terası projesine Destek Verdik

Cumhuriyet tarihinde Mardin’de görev yapan valiler arasında ilk defa Cuma tepesine tırmanarak çıkan vali olarak adını tarihe yazdıran Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, tepede yaptığı incelemeden sonra sosyal medya hesabında yayımladığı mesajda” Medeniyetlere ev sahipliği yapmış adeta bir açık hava müzesi olan kadim şehrimizin güzelliğine göz gezdirmek için yapılması planlanan “Seyir Terası Projesi” ile ilgili yer incelemesinde bulunduklarını belirtti.

Vatandaşlar seyir terası projesine destek verdi

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın açık hava müzesi olan kadim şehrin güzelliğine göz gezdirmek için yapılması planlanan “Seyir Terası Projesi” ne destek verdi. Vatandaşlar, valinin bu projesi sayesinde Mardin’e turist akını yaşanacağını belirterek, burada kurulacak bu proje sayesinde hem esnafın işlerinin açılmasına hem de burada birçok gencin çalışmasına vesile olacağını söylediler.

Projenin Mardin turizmine hayat vereceğini belirten çarşı esnaflarından Rifai Ölçen, Vali beyin bu projesi tarihi şehre can suyu katacağını söyledi.

Ölçen,” Mardin bir turizm şehridir. Özellikle Cuma tepesi Mardin’e hâkim bir seyir tepesidir. Burada kurulacak tesisler sayesinde yerli yabancı turist Mardin’e akın edecektir. Ayrıca Cumhuriyet tarihinde Mardin’de görev yapan valiler arasında ilk defa Mahmut Demirtaş’ın Cuma tepesine çıktığına şahit olduk. Ben sayın valimizi tebrik ediyorum. Mardin’e büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Valimizi bu projeden dolayı destekliyorum” diye konuştu


SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ