DARGEÇİT’TE YOL AÇMA VE GENİŞLETME ÇALIŞMASI

YAŞAM
08-06-2021 11:49   Güncelleme : 08-06-2021 11:51
Google News

İlçenin dört bir tarafında çalışmalarını sürdüren Dargeçit Belediyesi, yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına start verdi.

DARGEÇİT’TE YOL AÇMA VE GENİŞLETME ÇALIŞMASI
Dargeçit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yol yapım çalışmalarının son durağı Kumdere  Mahallesi oldu.Özelikle kış aylarında kötü hava koşullarından dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde hem kilitli parke taşı döşeme işlemi hem de stabilize yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerinin de ulaşım ağını genişletmek için planlamalar yapan Belediye, bu kapsamda Kumdere (Şibebi) Kırsal Mahallesinde yol açma ve iyileştirme çalışmalarına başladı. 
Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un talimatı doğrultusunda ekipler, Dargeçit’in Kumdere (Şibebi) Mahallesindeki çalışmalar kapsamında Şeyh Hayder mezarlığına ulaşımı kolaylaştırmak için yol açma ve genişletme çalışması gerçekleştiriyor.
Yol çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, “Ana ve ara yollarımızdaki tahribatları onarmanın yanı sıra birçok mahallemizdeki yolları yenilerken, yerleşim alanlarındaki yeni yolları açmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıllardan beri vatandaşların yeni yeni yerleşim alanı olarak kullandığı bölgelerde birçok yolu açtık. Şimdide vatandaşlarımızın talebi üzerine Belediyemizin Fen İşlerine Bağlı ekiplerimiz tarafından Kumdere Mahallemizde bulunan Şeyh Hayder mezarlığına ulaşımı kolaylaştırmak için çalışma başlattık. Çalışmalarımız ihtiyaç duyulan diğer mahallelerimizde devam edecektir.” ifadelerini kullandı.