DEKİNSAN GRUP İLE ENGELLERİ AŞIP MİLLİ TAKIMA SPORCU GÖNDERDİLER

SPOR
10-09-2018 07:18
Google News

Kulüp Başkanı Yiğit "Turnuvanın en iyi takımı olduğunu herkese gösterip gelecek için umut aşılayan Mardin Gesk´e güzel bir haberde Milli takım heyetinden geldi."

DEKİNSAN GRUP İLE  ENGELLERİ AŞIP MİLLİ TAKIMA SPORCU GÖNDERDİLER

Mardin Görme Engelliler Spor Kulübü Dekinsan Grup Sponsorluğunda  Adana´da düzenlenen turnuvaya fırtına gibi başladı. İlk 3 maçta rakiplerine nefes aldırmayan Mardin Gesk 2 sporcusunun sakatlanması ile beraber eksik kadro ile sahaya çıktı, Mardin  turnuvadaki son maçını kaybetti.

  Turnuvanın en iyi takımı olduğunu herkese gösterip gelecek için umut aşılayan Mardin Gesk´e  güzel bir haberde Milli takım heyetinden geldi.

         TURNUVANIN EN İYİ FORVETİ SEÇİLEN RECEP KAYMAZ  MİLLİ TAKIM ADAY KADROSUNA DAVET EDİLDİ.

3 Maçta 15 Gole imza atan Recep Kaymaz Milli takım heyetini  adeta kendine hayran bıraktı,                 Milli takıma seçilmenin gururunu yaşayan Recep Kaymaz ?Bizi destekleyen herkese teşekkür etiğini dile getirerek keşke şampiyon olsaydık ama biz çok zor günler yaşadık. Kendisi de Milli Sporcu olan  Kulüp başkanımız Mazlum YİĞİT bizi buraya getirmek için çok çabaladı 8 yıldır görme engelliler camiasında ve sporculara nasıl davranacağını iyi biliyor. Böyle değerlere sahip çıkılması lazım. Ayrıca bize destelerinden dolayı  Dekinsan Grup Yönetimine kendi adıma teşekkür borçluyum.  Avrupa´da büyük başarılara imza atıp kazandığım madalyayı onlara takdim etmek isterim?  ifadelerini kulandı.

Kulüp Başkanı Ve Antrenörü  Mazlum Yiğit ?Biz bu takımı çok zor imkanlar ile bir araya getirdik Mardin bir engelli takımına sahip çıkamadı sesimizi duyan Dekinsan Grup ve İbrahim bey bize çok yardım etti Dekinsan Grup olmasa Şimdi ne biz turnuvada olurduk nede Recep Kardeşimiz Milli takıma seçilirdi. Takımın turnuvaya gelmesi için en çok uğraş verenlerden biride Akp Mardin İl Başkanı Sayın Nihat Eri oldu. Kimse bize inanmazken onlar inanıp desteklediler biz zoru başardık.  Milli Takımlara bütün branşlarda sporcu yetiştirip Engelleri beraber kaldıracağımıza inancım tamdır. Bay ve Bayan Engelli takımlarımız ile her branşta  1. Lige kadar çıkıp orda şampiyonluklara imza atacağımıza inanıyorum? dedi.