Ekipler Gün Boyunca Karla Mücadele Etti

GÜNDEM
11-12-2013 17:15
Google News

Mardin'de sabah saatlerinden itibaren başlayan ve gün boyunca süren etkili kar yağışı sonucu Mardin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri gün boyunca kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.Ulaşımın olumsuz etkilenmemesi için yapılan çalışmalar gü

Ekipler Gün Boyunca Karla Mücadele Etti

Mardin'de sabah saatlerinden itibaren başlayan ve  gün  boyunca süren etkili kar yağışı sonucu Mardin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri gün boyunca kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.Ulaşımın olumsuz etkilenmemesi için yapılan çalışmalar gün boyunca devam etti.

Buzlanmaya karşı da ana arterlerdeki yolların tamamında da tuzlama yapılırken, yayaların rahatça yürüyebilmesi için kaldırımlarda kar küreme çalışması yapıldı.

Mardin Belediyesi`nin kar temizleme ekipleri ve tuzlama aracı, kaldırım, caddeler ve karayolları ekiplerinin müdahale edemediği bölgelerde kar temizleme ve buzlanmaya karşı tuz dökme çalışmalarını sürdürüyor.

Sit alanı ve Yenişehir'de ki ana arterlerde yapılan tuzlama çalışmaları sonucunda ulaşımda çok ciddi sıkıntılar yaşanmazken trafik akışı da normal seyrinde devam etti.

Mardin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü`ne bağlı ekipler, kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar ile  24 saat kesintisiz mücadele eden Mardin  Belediyesi ekipleri, ana arterlerde ve kentin değişik yerlerinde  100 kişilik bir ekiple kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştiriyor.   

Çalışma kapsamında ana yollar ulaşıma açılırken, kaldırımlar da kar ve buzdan temizleniyor. Ani kar yağışına karşı hazır bulundurulan karla mücadele ekipleri, yağışın başlaması ile birlikte şehir merkezinde kritik noktalarda çalışmalarına devam etmek üzere hazır bekletilecek.