USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Gazeteciler Troya Yılında Çanakkale´de Buluştu..

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun (TGK) 15. Başkanlar Kurulu Toplantısı, Çanakkale´de başladı. Toplantıya Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve yönetim kurulu üyeleri GGF´yi temsilen katıldı

Gazeteciler Troya Yılında Çanakkale´de Buluştu..
13-05-2018 01:53
Google News

Çanakkale Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğindeki toplantıya, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı İsmet Akıncı, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Hasan Hüseyin Kemal gazeteciler cemiyeti başkanı katıldı. Toplantıda, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu  Saymanı ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu  ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik ve GGF´ın Urfa temsilcisi Tahir Gülebak ve Gülizar Gülebak, Batman´dan Ercan Atay ve Hatice Türkan, Kilis´ten Nezir Çağlar, Siirt´ten Atilla Durak, Gaziantep´ten Arif  Kurt ve Murat Atay  GGF´yi temsilen toplantıya katıldı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Başkanlar Kurulu toplantısı, Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir´in açılış konuşmasıyla başladı. Ev sahibi olarak Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti adıma TGK Yönetim Kurulu üyesi İsmet Akıncı ?Hoşgeldiniz? konuşması yaptı ve program hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

"BEDELİNİ YARINKİ KUŞAK ÖDEYECEK"

Kurul toplantısının divan başkanlığı, TGK Genel Başkan Vekili Feridun Fazıl Özsoy, Ergun Ata ve TGK Yönetim Kurulu üyesi İsmet Akıncı´dan oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´ndan sonra Sefa Özdemir, Kemer toplantısı sonuç bildirgesini okudu. Onursal Başkan Nazmi Bilgin söz aldı. Bilgin konuşmasında basın özgürlüğü konusuna vurgu yaptı. Brüksel´de AB Projesi kapsamında yaptıkları toplantıda terör örgütlerine destek veren Türk Gazetecilerin katılmalarını nasıl engellediklerini anlattı. Bilgin, Türk medyasındaki tekelleşmenin tek seslilikle ilgili tehlikeli boyuta ulaştığından yakındı, basın özgürlüğü konusunda çeşitli ülkelerden örnekler verdi ve ?Biz vaktiyle sendikalara sahip çıkamadık. Ya sendika ya gazete dediler, sendikadan istifa için noter önlerinde kuyruk oluşturduk. Bunun bedelini şimdiki kuşak ödüyor. Bugün eğer az da olsa var olan basın özgürlüğünü koruyamaz ya da geliştiremezsek, bedelini yarınki kuşak ödeyecek. Yeni bir kuşak kaybına tahammülümüz olmamalı? dedi.

Genel Başkan Nuri Kolaylı´nın yerel basın sorunlarını ele alan konuşmasının ardından toplantı, TGK 15. Başkanlar Toplantısı ile devam etti. Toplantının ardından katılımcılar Troya Antik Kenti ve Assos Antik Kenti´ni gezdi.

Toplantının ikinci günündeyse Çanakkale Boğazı turunun ardından Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu ve üyeleri, Gelibolu Tarihi Alanı´ndaki şehitlik ve savaş alanlarını ziyaret edecek     


KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ