Geleceğe Nefes İçin 160 Bin Fidan Toprakla Buluştu

GÜNDEM
11-11-2020 16:02
Google News

Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında "Geleceğe Nefes için fidan " dikimi etkinliğinde 160 bin fidan toprakla buluştu.

Geleceğe Nefes İçin 160 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Mardin Artuklu Üniversitesi Ağaçlandırma sahasında düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" etkinliğine Vali Yardımcısı Recep Aydın, katıldı vatandaşlarla birlikte fidanları toprakla buluşturdu, can suyunu verdi.""

Etkinliğe Vali Yardımcısı Aydın’ın,Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.İbrahim Özcoşar, İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, İl Jandarma Komutan Vekili Jan.Alb. Tuncay Başar,Artuklu Belediye Başkanı A.Kadir Tutaşı, İl Tarım ve Orman Müdürü Menduh Dinler, İl Orman İşletme Müdürü Siyamed Kaya, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç,TEMA İl Sorumlusu Kemal Aktürk, yanı sıra İl protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

"" Mardin’de geçen yıl 50 farklı lokasyonda toplam 243 bin fidan dikimi yapıldığını hatırlatan Vali Yardımcısı Recep Aydın, “Geçen yıl başlatılan etkinliğimize bu yılda devam ediyoruz. Geçen yıl ilimiz genelinde 50 farklı lokasyonda 243 fidanı toprakla buluşturduk. Bu yılda 17 farklı lokasyonda 160 bin fidan dikimi yapılacak. Yılsonuna kadar 222 bin fidan dikimini gerçekleştireceğiz. Bu etkinlik ülkemizde yeşil alanı artırmak için çok güzel bir yol. Öncellikle bu etkinliği başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah gelecekte ülkemiz ve dünya daha yeşil olacak.” dedi.""

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde düzenlenen ve ilimizde de vatandaşların duyarlılığı sayesinde geleceğe nefes olmak için kentimiz genelinde 17 dikim sahasında 160 bin toprakla buluştu.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Recep Aydın fidan dikim alanına geçerek protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte fidanları toprakla buluşturdu ve can suyu verdi.