GFF, Yerel Basının Sorunlarını Vali Erin´e İletti!

MAGAZİN
17-12-2019 21:07
Google News

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak´ın ev sahipliğinde Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve yönetimi Şanlıurfa Vali Abdullah Erin´e ziyarette bulundu

GFF, Yerel Basının Sorunlarını Vali Erin´e İletti!

      Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve yönetimi, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak´ın ev sahipliğinde Şanlıurfa´ya gelerek bazı temaslarda bulundu. Şanlıurfa´da kutlanacak olan " 10 Ocak Çalışan Gazeteciler" gününe Vali Erin´i davet eden GGF yönetimi, yerel basının sorunlarını Vali Erin ile paylaştı.

Vali Erin´i makamında ziyaret eden Federasyon Başkanı Çelik ve yönetimi, yerel basının sorunlarını ileterek,  Şanlıurfa´nın doğrudan temin konusunda örnek teşkil ettiğini kaydettiler. Başkan Çelik, doğrudan temin konusunda Vali Erin´den destek beklediğini kaydederek İhtiyaç ve yatırımların ihale yoluyla yapılmasının hem devlet bütçesine hem de halkın yararına olacağını kaydetti.

Vali Abdullah Erin ise, doğrudan temin konusunu olumlu karşılayarak, yerel basına her zaman destek vereceklerini kaydetti.

Vali Erin; ?´ Şanlıurfa´nın kalkınması için bölge ekonomisinin lokomotifi olmak için uğraşıyoruz. Güvenlik başta olmak üzere, bir çok alanda vatandaşımızın yaşamını kolaylaştıran uygulamaları hayata k geçiriyoruz. Urfa kültür ve inan turizmin noktasında önemli konuma sahip. Sınır ili olması ve sulanabilir arazi zenginliği ile geleceğe umutla bakan bir şehrimiz. Bize düşen bu dinamikleri doğru yerde ve doğru zamanda harekete geçirmek. Bu noktada basının desteğine ihtiyacımız var ´´ ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonrası Vali Abdullah Erin, Federasyon Başkanı Çelik ve yönetimine Göbeklitepe temalı plaket takdim etti.

Ziyarette, Şanlıurfa gelen Güneydoğu  Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, Batman Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Atay, Siirt Gazeteciler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Atilla Durak, Güneydoğu Yerel Medya Derneği Başkan Vekili Mesut Figançiçek, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak yer aldı