USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Güneydoğu Gazetecileri Adıyaman’da toplanıyor

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonuna bağlı 9 İl’in cemiyet başkanları, bölgesel ve basının sorunlarını Adıyaman’da masaya yatıracak.

Güneydoğu Gazetecileri Adıyaman’da toplanıyor
23-09-2021 08:17
23-09-2021 08:19
MARDİN
Google News

   Güneydoğu  Anadolu Gazeteciler Federasyonu’na  gazeteciler, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya’nın ev sahipliğinde  Adıyaman’da  düzenlenecek 2 günlük toplantıda mesleki sorunların masaya yatıracak. GGF üyeleri Adıyaman’ın tarihi mekanların gezecek, yöneticiler ve sivil toplum kuruluş temsilcilerini ziyaret edecek.

     Toplantıya Mardin. Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman, Şırnak ve Gazeteciler Cemiyet Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin  katılacağı toplantı da Adıyaman’ın temel sorunlarını ev sahibi Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya tarafından anlatılacağı belirtildi.

       AGC Başkanı Zeki Dişkaya yaptığı açıklamada, son dönemde Türkiye’de gündeme oturan Kürt Sorunu Çözüm demeçlerine dikkat çekerek “Ülke genelinde hassasiyetle izliyoruz. Yani zamanında Güneydoğu’ya yatırım yapılmadı dense anlarım, halk ekonomik olarak sıkıntıda dense anlarım, kültürel yönden yatırım yapılmadı dense anlarım. Yollar yapılmadı, hizmet gitmedi, elektriğin yeni gittiği köyler var dense anlarım. Durup dururken, yeniden ülke gündemine oturan çözüm süreci ile neyin hedeflendiğine dikkat etmek gerekir.” Dedi

        Cuma günü Adıyaman’da GGF Başkanı Mehmet Çelik’in Başkanlığında toplanacak olan GGF Yönetimi, yerel basının sorunları, dijital medyadaki gelişmeler ve uyum, bölgede gazetecilerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm yollarının masaya yatıracağı ifade edildi..

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ