Havuzlar Çocukların Ayağına Geldi

GÜNDEM
04-07-2017 23:34
Google News

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, ?Çocuklarımızın güzel bir yaz tatili geçirmeleri için çalışıyoruz.

Havuzlar Çocukların Ayağına Geldi

           Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, ?Çocuklarımızın güzel bir yaz tatili  geçirmeleri için çalışıyoruz.Bu nedenle yüzme havuzlarını çocuklarımızın ayağına getirdik? dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi okulların tatil olması ve çocukların güzel bir yaz mevsimi geçirmeleri için başlattığı çalışmalardan birisi olan ?Mahalleme Havuz Geldi Projesi? başladı. Bu bağlamda kent merkezinde yer alan Hatuniye Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Abdülkadir Tutaşı Ortaokulu´nda kurulan portatif havuzlar öğrencileri ağırlamaya başladı. Yaklaşık 2,5 ay sürecek kurslara ilk hafta olmasına rağmen 500 civarında öğrenci başvurdu.

Çocuklar daha mutlu

Kentte çocukların mutlu olabilmeleri için tüm imkanları seferber ettiklerine değinen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, ?Mardin´de çocuklarımız için de güzel çalışmalar yapmaktayız. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz öğrencilerimizin güzel bir yaz mevsimi geçirmeleri için birçok farklı etkinlik düzenledik. Özellikle yaz aylarında çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak projelere imza atmak istedik. Bu nedenle ?Mahalleme Havuz Geldi Projesi´ çalışmasını hayata geçirdik. Projeyle kurduğumuz portatif havuzlar hizmeti vatandaşlarımızın ayağına taşıdı. Proje ilçelerimizde de uygulanarak tam manasıyla çocuklarımızı mutlu etti? şeklinde konuştu.

            Müracaatlar mutlu etti

Müracaatlardan mutlu olduklarını ifade eden Yaman, ?Kurs müracaatlarımız için kısa bir süre önce duyuruya çıkmamıza rağmen 500 civarında öğrenci müracaat etti. Havuzlarımız ile ilgili okullarımızda  müracaat almaya devam ediyoruz. Çocuklarını yüzme havuzlarına göndermek isteyen hemşehrilerimiz havuzların olduğu okullara giderek kayır yaptırabilirler. Çocuklarımızın mutluluğunu hedefleyen çalışmalar devam edecek? diye konuştu.