İş Makineleri Dualarla Hizmete gönderildi

GÜNDEM
16-01-2020 21:50
Google News

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığınca MARSU Hizmetine alınan 16 iş makinesi düzenlenen törenin ardından dualarla hizmete gönderildi.

İş Makineleri Dualarla Hizmete gönderildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi  araç parkını 12 milyon liralık 25 adet yeni iş makinesi ile güçlendirdi. MARSU Hizmet binası önünde düzenlenen törene, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Vali Yardımcıları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve belediye çalışanları katıldı.

      MARSU Genel Müdürü Eşref Dağdelen, kurumsal hizmet kabiliyetini arttırmak amacı ile 12 milyon lira değerinde 25 iş makinesinin  alındığını söyledi. Nusaybin, Midyat, Yeşilli, Ömerli ilçelerinin içme suyu şebekelerinin yenilendiğini ifade eden  Dağdelen, Savur, Derik ve Kızıltepe ilçelerinin 60 yıllık su şebekelerinin yenileneceğini, Kızıltepe ilçesinde çalışmaların yüzde 70 oranında tamamlandığını söyledi.

    Alternatif Beyazsu İsale Hattı Projesi

 Yoğun yapılaşma ve artan nüfus ile yüksek turizm ve sanayi potansiyelinin, su ihtiyacını arttırdığına vurgu yapan Genel Müdür Dağdelen, Mardin Merkez Artuklu İlçesi  17 milyon avro tamamı hibe içme suyu projesinin önümüzdeki aylarda inşaat ihalesinin planladığını hatırlatarak?  Güncel içme suyu ihtiyacının karşılanması için, Beyazsu kaynağından temin edilmek üzere  Türkçe-İngilizce alternatif isale hattı projesi ihalesi yapılmış ve Avrupa Birliği fonlarından istifade etmek üzere 25 milyon Avro talep edilmiştir? dedi.

      Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mustafa Yaman, 2,5 yıl süren kayyumluk döneminde 1 milyar 400 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini, bin 500´ü sıcak asfalt olmak üzere 3 bin km´lik asfalt yol yaptıklarını söyledi. 31 Mart seçimlerinden sonra HDP´li Belediye Başkanının  MARSU çalışanlarının maaşını ödeyemediğini, ama karalama kampanyası ve boş konuşmayı adet edindiğini kaydetti. Vali Yaman ?Mezopotamya´nın  en önemli şehrindeyiz. Turizm, tarım ve sanayi cazibesi yüksek bir şehir. Kurumsal kapasitemizi arttırarak böyle cazip bir şehrin hizmetlerini eksiksiz ve aksaksız yürütme gayretindeyiz. Geçmişten maaş alacağı olan çalışanlarımıza da maaşlarını vermeyi planlıyoruz. Hizmet standartlarımızı daha da yükselteceğiz. Bu arada, yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, fakir, fukaramızı da ihmal etmiyoruz? şeklinde konuştu.

         Vali Yaman döneminde 536 km kanalizasyon ve 647 km içme suyu şebekesi döşendiği belirtildi. Törenin ardından İl Müftüsü İsmail Çiçek dua etti ve kurban kesilerek iş makineleri hizmet için yola çıktı.