JP Morgan'da iki Türk yönetici terfi etti

YAŞAM
30-04-2021 17:51   Güncelleme : 30-04-2021 18:19
Google News

Piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli bankası olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli J.P. Morgan’da yönetici direktör terfilerinde iki Türk isim de yer aldı. Mardinli Ünlü Dermatolog Dr. Nihat Özkan'ın Oğlu, Gökhan Özkan ile Banu Ulutuncel, EMEA bölgesinden terfi alan 52 isim arasına girerek büyük bir başarıya imza attı.

JP Morgan'da iki Türk yönetici terfi etti

ABD merkezli olan ve Avrupa'da yaklaşık 200 yıldır faaliyet gösteren J.P. Morgan, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde çok yönlü yerel bir pazar edinmiş durumda. Dünyanın en büyük ve etkin bankaları arasında yer alan J.P. Morgan, bölgede yaygın bir müşteri tabanına sahip olmakla birlikte finansal hizmetler ürünleri çeşitliliğinde de lider konumda bulunuyor. J.P. Morgan, şirketin geleceğinin şekillenmesinde etkin roller üstlenecek olan genç liderlere yatırım yapıyor. Bu kapsamda EMEA bölgesinde 52 yeni Yönetici Managing  Director (Yönetici Direktör) olarak terfi etti.

Mardin'de sevinç yarattı

 52 kişi arasında Türkiye'den Mardinli Dermatoloji Uzmanı Dr.Nihat Özkan’ın Oğlu Gökhan Özkan ile Banu Ulutuncel de yer aldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Harvard Business School mezunu olan Gökhan Özkan, 2006 yılından beri J.P. Morgan'ın Gelişmekte Olan Piyasalar Finansal Kurumlar bölümünde görev alıyordu. Alanında başaraılara imza atan Özkan''ın terfi  edenler listesine girmesi Mardin'de sevinçle karşılandı.

         Baba Özkan'a tebrik yağdı

   Ankara'da Özel Özkan Dermotolji Merkezleri sahibi Mardinli Dermotoloji Uzmanı Dr. Nihat Özkan'a Mardin ve Midyat İlçesinden hemşerileri tebrik yağdırdı. Dr.Nihat Özkan, tebrik etmek için arayalara teşekkür etti. Özkan "Oğlum ile gurur duyuyorum Arayan tebrik eden hemşerilerime de teşekkür ediyorum" dedi.

  J.P. Morgan'da yönetici direktörleri şirketin geleceğinin ve politikalarının şekillenmesinde etkin şekilde rol oynayan ‘genç liderler' olarak biliniyor. 3.5 trilyon dolar bilanço büyüklüğü ve 470 milyar dolar piyasa değeri ile dünyanın en değerli bankası konumunda olan J.P. Morgan, 2020 yılında 29 milyar dolar net kar açıklamıştı.