USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

KABAKTEPE“ÖTEKİLEŞTİRMEYİ ORTADAN KALDIRDIK”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Mardin'de teşkilatlarının Kürt, Arap ve Türklerin en büyük siyasi partisi olduğunu söyledi.

KABAKTEPE“ÖTEKİLEŞTİRMEYİ ORTADAN KALDIRDIK”
28-07-2021 18:02
28-07-2021 18:05
Google News
Kürt ve Arap olduğu için veya başörtülü olduğu için veya da dini inancından dolayı ötekileştirilmenin 20 yıldır önüne geçtiklerini belirten Kabaktepe,” Ak parti iyiliği ve güzelliği esas alan bir partidir. Ak partimiz Türkiye partisidir. Ak parti Kürtlerin ‘de en büyük partisi, Arapların ’da en büyük partisi Türklerin ‘de en büyük partisidir.  Ak parti Türkiye’nin partisidir, hepimizin partidir” dedi.
Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç tarafından karşılanan İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, Yenişehir’deki Ak Parti il Binasında partililere hitaben açıklamalarda bulundu. İstanbul il teşkilatı olarak ilk ziyaretlerini dillerin ve dinlerin şehri Mardin’e gerçekleştirdiklerini anlatan Kabaktepe, “İstanbul İl teşkilatımız olarak zaman zaman Anadolu’daki kentlerimizi ziyaret ediyoruz. Bu sene ilk ziyaretimize de Mardin’den başlamak istedik. Mardin’in o kadim geleneğini ve kültürünü hem kendi ruhumuza hem kendi bendimize nakşedelim. Hem de binlerce yıla dayanan tarihten bir güç alalım destek alalım hem Türkiye’deki hem İstanbul’daki çalışmalarımızda bu gücü bu kardeşliği bu dostluğu bu birlikteliği his edelim istedik. Ak parti Türkiye partisidir. İyiliği ve güzelliği esas alan bir partidir. Ak partimiz Türkiye partisidir. Ak parti Kürtlerin ’de en büyük partisi, Arapların da en büyük partisi Türklerin ’de en büyük partisidir.  Ak parti hepimizin partidir. Ülkemizin hem kendi içerisinde huzurunun barışının sağlanması, hem de dünyada bahsettiğimiz şekilde adil bölüşümün ve huzurun sağlanması için gayret eden bir partiyiz, bir siyasi hareketiz. Bu çalışmalarımız içerisinde kıymetli kardeşlerim Hakkari’de de Urfa’da da, Diyarbakır’da da Mardin’de de, Edirne’de de, Tekirdağ’da da Sivas’ta da, Yozgat’ta da, Ordu’da da, Trabzon’da da tüm halkıyla beraber olan Ak parti siyaseti ülkemizi inşallah daha iyi günlere taşıyacak” dedi.
“ÖTEKİLEŞTİRMEYİ ORTADAN KALDIRDIK”
Türkiye’de ötekileştirmeyi ortadan kaldırdıklarına işaret eden Kabaktepe, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Dilinden dolayı, diğeri haline getirilmesini bireysel yaşam pratiklerinden, tercihlerinden dolayı kovulmasını, bir takım imkanlardan faydalanmasının engellenmesini sırf Kürt olduğu, sırf Arap olduğu veya sırf Süryani olduğu, sırf A veya B mezhebine tabi oldu diye farklı muamelelere tabi olmasının 20 yıldır önüne geçtik. Elhamdülillah. Ülkemizin özgürleşmesinin ülkemizdeki yasakların, yoksullukların, ülkemizdeki sıkıntıların, ülkemizdeki birliği ve beraberliğimizi etkileyen, gelişmemizi etkileyen bir sürü engelin ve duvarın aşılmasını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde sağladık.   Ama bu varmamız gereken yere ulaştığımız anlamına gelmiyor. Daha ileriye gideceğiz. Mardin’de daha ileriye gidecek, Diyarbakır’da daha ileriye gidecek, Van’da daha ileriye gidecek, tüm Türkiye olarak daha ileriye gideceğiz. Hem özgürlükler anlamında daha ileriye gideceğiz, hem hep birlikte Türkiye olma anlamında da daha ileriye gideceğiz. Şunu her zaman söylüyoruz. Bir ülkenin kendisinin ilerletebilmesi, genişletebilmesi önce hep birlikte hareket edebilmesine bağlıdır. Hep birlikte kardeş olabilmesine bağlıdır.  Zenginlik olarak farklılığı ve çeşitliliği kabul edip onu aynı potada yoğurarak ileri götürmesine ağlıdır. Bugün bunu başarabilen bir partinin toplantı salonundayız. Bugün bunu başaran bir siyasi hareketin lideri de Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşlarıdır.  Bunu 2002’de de başardık, 2009’da da başardık. 2020’de de başardık, 2023’te de hep beraber başaracağız, 2024’te de kıymetli kardeşlerim. Hep beraber başaracağız.  Kısıtlamaların Kürt oldu diye yapılan yasaklamaların, başını örttü diye, başını açtı diye insanların ötekileştirilmesinin, etnik kimliklerinden dolayı şirketlerin tasnif edilmesinin, dini inancından dolayı  kurumlarda insanların çalışmasının vs. Köyünün adının kullanılmasının, nüfus cüzdanında yok F mi yazdın, D mi yazdın kavgasının tüm özgürlüklerin sınırlanmasının efendim insan sıkıştırılmasının ötekileştirilmesinin önüne geçen adam da Recep Tayyip Erdoğan’dır. “
Kabaktepe, daha sonra beraberindekilerle Mardin’de esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra tarihi Ulu Camii’nde namaz kıldı.
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Altay715+5
2Beşiktaş714+7
3Trabzonspor614+7
4Hatayspor613+9
5Fenerbahçe613+4
6Konyaspor612+4
7Alanyaspor612-3
8Fatih Karagümrük611+5
9Kayserispor610+2
10Gaziantep FK680
11Galatasaray68-1
12Sivasspor66-1
13Adana Demirspor66-3
14Yeni Malatyaspor66-6
15Göztepe65-3
16Kasımpaşa65-3
17Antalyaspor65-4
18Başakşehir FK63-3
19Giresunspor61-7
20Çaykur Rizespor61-9
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ