Kayyumdan Hizmet atağı

GÜNDEM
22-02-2019 20:02
Google News

Derik ilçe belediyesi yıllardır göremediği hizmetleri, kayyum belediyeciliğinde gördü.

Kayyumdan Hizmet atağı

Derik  Eski Kaymakamı ve Belediye Başkanı  Muhammed Fatih Safıtürk şehit edilmesinden sonra  İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen, Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas göreve başlaması ile Derik ilçesi çehresini tamamen değiştirdi.

       Şehit Muhammed Fatih Safıtürk hizmetlerinin devamını getiren Kafkas ? Meslektaşımın ruhu huzur içinde yatsın. Onun çizdiği yolda devam etmem benim için bir şeref  mukaddes ve millî bir  görevdir. Bunu herkes bilsin istiyorum! Derik ilçemizde artık halkımız terörden değil birlik, beraberlik, kardeşlik ve  yapılan hizmetleri konuşuyor. Herkes huzur ve güven içindedir. Biz  çalışmalarımızı  yaparken değerli Derik halkı bu konuda en büyük desteğimiz oldu. Allah hepsinden razı olsun Derik ve Derik halkına ne kadar hizmet edilse azdır, bunu herkes bilsin,. Derik ilçesi en güzel hizmetleri fazlasıyla hak ediyor? dedi.

          Belediye yıllardır iki katlı  köhnemiş bir binada hizmet veriyordu. Derik  Belediye  hizmet binasının ilçemize yakışmayacak bir binaydı. Biz tarihi  ve yöreye  özgü işlemeli taşlarla bölgenin en güzel Belediye binasını yapmaya başladık. Bu bina Derik ve Derik halkına yakışır. Düşünmek gerekir,1874 yılında ilçe statüsü kazanan ilçemiz 1984 yılında Belediye binasına kavuşmuştur. Aynı zamanda  hükümet konağı binasının yapımını gerçekleştirdik. Modern ilçeye yakışan bir hükümet binasının inşaatı hızla devam etmektedir.

         Dicle kalkınma ajansının katkıları ile köstebek yuvası  haline gelen ilçemizin  sokakları,  sağlıklı ve insanlarımıza layık olacak şekilde  sokak iyileştirme projesi ile ?İşte sokak bu? denilecek şekilde yapıldı.

                       Gençler Tiyatro ile tanıştı

        Hayatlarında hiç  tiyatro yüzünü görmeyen gençlerin, babaların, annelerin   tiyatro ile tanıştırıldığını ifade eden Kaymakam Kafkas ? Bu bize en büyük mutluluğu  verdi. Biz bunları yaparken Derik´te ilk kez ?leyli? Geceleri tertipledik. Yaptığımız etkinlikler kapsamında, halkımızı aşure etkinlikleriyle tanıştırdık. Zamanımızın çoğunu vatandaşımızın sorunlarıyla geçiriyoruz? dedi

       Acı ve tatlı günlerde birlikteyiz

 Vatandaşın derdi ile dertlendiklerini, sevinçleri ile sevindiklerin söyleyen Kaymakam Kafkas ?sorunları dinliyoruz imkanlarımız dahilinde bu sorunları çözmeye çalışıyoruz. Halkımızın  sevinçli günlerinde sevinçlerini paylaşıyoruz. Düğünlerine gidiyoruz, hediyemizi verip genç çiftleri tebrik ediyoruz.? şeklinde konuştu.

              Gençlik Merkezi      

       Derikli gençlerin yanlarında  olmak adına ilçede ?Gençlik Kültür Merkezi? açtıklarını hatırlatan Kafkas ?Gençlerimiz boş zamanlarını değerlendirerek geleceklerini hazırlıyorlar. Çocuk parkları, yeşil alan donatıları, halk parkları, insanların dinlenebilecekleri alanlar oluşturduk. 603 km yol ağına sahip olan Derik ilçemizde 250 km lik yolu  asfaltlandı. Bu yıl  asfalt  sezonunda geri kalanları asfaltlama çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ?

                     DÜNYANIN EN İYİ KALİTELİ ZEYTİNİ DERİK´TE

      Kaymakam Kafkas ?Binlerce yıllık geçmişe sahip olan  bir ilçenin bugüne kadar Türkiye ve dünyaya tanıtılmaması o dönemin  ilçeyi yönetenlerin ayıbıdır. Derik ilçemizi dünyaya tanıtmak için zeytin festivali yaptık. Büyük ses getirdi. Zeytinlerimizin yağı için atölyeler kurduk. Bu gün Derik Zeytinini bilmeyen yok. Özel siparişler alıyoruz ? şeklinde sözlerini sürdürdü.